Papagájok, kanárik fóruma

Madarak fóruma
Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Papagájok, kanárik fóruma

Hozzászólás Szerző: Teki imádó » 2009.12.10. csüt., 16:58

Szóval?

Ismerősünknek van két darab hullámos papagája, és egypár kisebb fajta, aminek nem tudom a nevét. De ő tenyészti is őket.... van neki egy olyan szép fehér (Igen tudom, hogy ez cián színű betű, de a fehér nem látszódott volna meg)

zsoltkov
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Hozzászólás Szerző: zsoltkov » 2009.12.11. pén., 7:51

Nekem is volt sokáig 2 hullámos. 11 évig voltak meg. Aztán elvitte őket
az öregség. :( Jövőre szeretnék ismét egyet (anyukámnak ajándékba),
de nem hullámost hanem kicsit "komolyabbat". A lényeg hogy tanítható
legyen hangutánzásra, egyedül is tartható legyen, és ne Jákó papagáj legyen 300ezerért.. :D
Úgyhogy ha van valakinek ötlete, szívesen fogadom. :)

Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: Teki imádó » 2010.02.17. szer., 8:24

Találtam egy "kínai papagáj" nevezetű fajt, tanítható, de az árárt nem tudom.

http://diszmadarak.mlap.hu/

*Van fotó is.

Catea
Tojás

Hozzászólás Szerző: Catea » 2010.04.09. pén., 16:30

Sziasztok!

Nálam a teknősökön kívül még egy hullámos papagáj (már 14!! éves, Gombóc a neve) és egy rózsás fejű törpe papagáj (Csőrike) él.

Ha valakinek tartásukkal kapcsolatban kérdése lenne írjon nyugodtan. :)

Kati

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2010.04.09. pén., 18:15

Catea,a rózsás törpe nagyon hangos? Tudsz róla esetleg mesélni,mekkora hely kell neki,miket eszik,stb?

mert gondolkodok valami csicsergő vásárlásán,és nincs törpepityus ismerősöm:)

Ja,és ezt meg kell néznetek:

http://www.youtube.com/watch?v=GOTpllAa ... re=related

Catea
Tojás

Hozzászólás Szerző: Catea » 2010.04.10. szomb., 12:08

Szió Lisasmith!

Hát igen, a rózsás nagyon hangos! Rettentően éles, erős, egyedi hangfrekvencián tud szövegelni. A párom itthonról dolgozik és nem bírta már elviselni a hangját, nagyon ideges volt tőle, és Csőrike letakarása sem használt, akkor sem állt be a szája, így végül elkerült Anyumhoz a volt szobámba, mert ott nem zavar senki. Úgyhogy ha nincs lehetőséged külön szobára, ahol lehet tartani, vagy oda rakni, ha már nagyon zavar, akkor nem ajánlom a rózsás fejű törpe papagájt.

Hozzám úgy került, hogy a gazdija meghalt és akik örökölték nem bírták elviselni a hangját, és el akarták engedni, vagy állatkereskedésbe vinni én még akkor nem tudtam, hogy ilyen hangja van ezért befogadtam.
DE: ettől függetlenül nem bántam meg, a legkommunikatívabb állatom. Állandóan igényli a társaságot, azt, hogy beszéljenek hozzá és visszabeszélhessen, meg lehet különböztetni többféle csivitelést nála, nagyon mókás dolgokat tud néha csinálni, és nagyon kedves kismadár. A régi helyén rendszeresen röptették, így mikor néha kiengedem azonnal a vállamra száll. :) Érdekes, hogy a kezemtől fél, de a vállamon elvan. Bár 2 cm-re a fülemtől még élesebb a hangja... :?

Amúgy szerelemmadárnak is hívják, állítólag nem szeretnek egyedül lenni. Az enyémet egyedül kaptam és öreg már, ezért nem kap társat, de ha mellette döntesz, akkor érdemes ezt is végiggondolni.

http://www.haziallat.hu/madar/diszmadar ... adar/1773/

Az enyém kalitkáját majd lemérem és megírom. Képzeld, mikor kaptam valami nagyon furcsa volt nekem a kalitkájával kapcsolatban - aztán rájöttem: szerencsétlennek nem volt ülőrúdja, csak egy karikája és pár játék benne. Mivel hirtelen nem jutott jobb eszembe, hát máig is az akkor berakott fakanalak vannak nála. :)

Van egy kis etetőtálkája, 3-4 naponta eszi ki belőle a magot, ami sima hullámos papagáj, vagy nagypapagáj eleség napraforgómaggal kiegészítve. Szereti még az almát és a salátát is. És van fürdője is, azt szokta használni. Nomeg persze szépia csont is van bent nála.

Kati :)

ui: majd csatolok képet, csak le kell kicsinyítenem

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2010.04.10. szomb., 14:11

Szia,
köszi a sok infót!nincs külön szobára lehetőségem.
hullámosod is van,ugye?
és ő?hangos?

Skeagen
Tojás

Hozzászólás Szerző: Skeagen » 2010.04.10. szomb., 17:11

Nekem is van két rózsás törpém és valóban iszonyat hangosak. Bár így hét év után mert megszoktam őket. A szerelem madár tényleg találó jelző, nagyon édesen tudnak odabújni egymáshoz. Csak mikor ketten rákezdenek akkor néha egy picit elviselhetetlenek. :)

Skeagen

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2010.04.10. szomb., 17:50

A páromnak nimfája van,mikor náluk vagyok...
hajnal 5kor : pi?pí...-pipípípi...
ilyen borzasztó hangosan.22éves a papagáj,és van mikor alszik a rúdon,és csak úgy leesik.Mindenki rohan ki,mi a baja,ő meg néz ilyen csuri fejjel(értsd: borzolt bóbita,ideges ,,tevoltálaz?" tekintet),hogy mi történt...

Catea
Tojás

Hozzászólás Szerző: Catea » 2011.03.07. hétf., 22:26

Sziasztok!

Sajnos Csőrike egy hónapja meghalt - 17 éves volt...
Írtam róla egy megemlékezést - ha érdekel titeket olvassátok el: http://derulato.blogger.hu/2011/02/07/csorike-emlekere

Kati :(

ui: nem válaszoltam az előzőekben feltett kérdésre - kicsit megkésve egy évvel, de reagálok: a hullámosom nem olyan hangos. Kiskorában azért ricsajosabb volt, de most már "öregúrként", ahogy hívom (mert ő meg már 15 éves! :) ) elég csendes - naponta egy-két alkalommal magyaráz egy kicsit magában, vagy a tükrének, illetve néha halkan csiporászik. :)

Ludicros
Tojás

kanári

Hozzászólás Szerző: Ludicros » 2016.01.19. kedd, 14:40

Sziasztok!

Van két kanárim, egy hím és egy tojó.
A kalitka 2 szélén van etető, olyan méretű, amibe a madár is belefér. Ezt a hím fel is fedezte magának, s be is feküdt a magos "ágyba". A nap nagy részét ott tölti, mostanában már az éjszakát is.

A kérdésem az, ez mennyire normális? Ennyire lusta lenne, vagy ennyire kényelmes a drágám? Betegségre semmi sem utal, ugyanúgy viselkedik kint, mint a másik, mozgékony és eszik/iszik rendesen.

Szóval, szerintetek? :)

BUTTON_POST_REPLY