Háttér, műszikla, belső berendezés

Házilag készített felszerelések fóruma
barbi
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: barbi » 2013.01.06. vas., 14:28

Fedline írta:
barbi írta:
Fedline írta:
barbi írta:Sziasztok!

Tudtok nekem mondani olyan árházat, ahonnan tudok rendelni 30-40 kg folyami kavicsot? lehetőleg a vegyes, szép, színes fajtát:

http://www.otthonakertben.hu/components ... 39d93c.jpg

bármilyen más olcsóbb, és praktikus aljzat is érdekel, ha tudtok. nem tudom amúgy mennyire van szükségem, az akvárium alapterülete 110x50.

azért is lenne fontos a webáruház, mert nincsen autóm :roll:
Én még esetleg megnézném néhány tüzépen is... Szokásuk előrecsomagolt formában árulni a legkisebb méretű (4-8mm) gyöngykavicsot direkt akváriumba. Én itt vidéken 25kg-os zsákkal vettem 600ft-ért. Csak jól át kellett mosni, mert elég koszos volt. De cserébe olcsó és több mint a fele megmaradt, így még később is jó lesz.
Azt meg, hogy mennyire van szükséged, azt ki tudod számolni az alapterület és a magasság figyelembevételével. Tehát ha 3cm vastagon szeretnéd az akváriumba tenni a kavicsot, akkor 3*110*50 ---> 16,5L (kb.) Ez nyilván elég hozzávetőleges, de támpontnak tökéletes. :)
köszi :D na, elvileg ma be is szerzem. úgy csinálhatom, hogy kristálytiszta vegyszermentes fürdőkádba beöntöm, és zuhanyozom, taposgálom, és a többi?
Nem önteném a fürdőkádba, mert ahogy mozgatod a kavicsokat, meg fogja karcolni a kád felületét... Tapasztalat. :D Bár picit macerás és hosszadalmas, én először egy nagyobb szűrőbe teszek egy adag kavicsot, azt tus alatt addig mosom, míg kb tiszta nem lesz a rajta átfolyó víz. Ezt bele egy vödörbe. Mikor a vödör úgy jó félig van, azt megeresztem vízzel és ott átforgatom a kavicsokat a kezemmel. Annyiszor cserélek vizet, míg már átforgatás után semmi nem úszkál benne és tiszta rajta a víz. Aztán ha ez megvan, ki szoktam főzni is. Majd öblítek. Megint. Utána mehet az aksiba. Nekem még eztán is kicsit zavaros lett a víz elsőre, de egy éjszaka alatt szépen letisztult szűrés mellett.
Nagy mennyiségnél tényleg elég macera, meg sok idő, de... :)
rendben :D köszönöm, megfogadom a tanácsod. a főzés mennyire szükséges?
"A person who never made a mistake never tried anything new."

Fedline
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: Fedline » 2013.01.06. vas., 16:43

barbi írta:
Fedline írta:
barbi írta:
Fedline írta:

Tudtok nekem mondani olyan árházat, ahonnan tudok rendelni 30-40 kg folyami kavicsot? lehetőleg a vegyes, szép, színes fajtát:

bármilyen más olcsóbb, és praktikus aljzat is érdekel, ha tudtok. nem tudom amúgy mennyire van szükségem, az akvárium alapterülete 110x50.

Én még esetleg megnézném néhány tüzépen is... Szokásuk előrecsomagolt formában árulni a legkisebb méretű (4-8mm) gyöngykavicsot direkt akváriumba. Én itt vidéken 25kg-os zsákkal vettem 600ft-ért. Csak jól át kellett mosni, mert elég koszos volt. De cserébe olcsó és több mint a fele megmaradt, így még később is jó lesz.
Azt meg, hogy mennyire van szükséged, azt ki tudod számolni az alapterület és a magasság figyelembevételével. Tehát ha 3cm vastagon szeretnéd az akváriumba tenni a kavicsot, akkor 3*110*50 ---> 16,5L (kb.) Ez nyilván elég hozzávetőleges, de támpontnak tökéletes. :)
köszi :D na, elvileg ma be is szerzem. úgy csinálhatom, hogy kristálytiszta vegyszermentes fürdőkádba beöntöm, és zuhanyozom, taposgálom, és a többi?
Nem önteném a fürdőkádba, mert ahogy mozgatod a kavicsokat, meg fogja karcolni a kád felületét... Tapasztalat. :D Bár picit macerás és hosszadalmas, én először egy nagyobb szűrőbe teszek egy adag kavicsot, azt tus alatt addig mosom, míg kb tiszta nem lesz a rajta átfolyó víz. Ezt bele egy vödörbe. Mikor a vödör úgy jó félig van, azt megeresztem vízzel és ott átforgatom a kavicsokat a kezemmel. Annyiszor cserélek vizet, míg már átforgatás után semmi nem úszkál benne és tiszta rajta a víz. Aztán ha ez megvan, ki szoktam főzni is. Majd öblítek. Megint. Utána mehet az aksiba. Nekem még eztán is kicsit zavaros lett a víz elsőre, de egy éjszaka alatt szépen letisztult szűrés mellett.
Jobb szeretem kifőzni a kavicsot, főleg, ha először teszem az akváriumba. Nem is feltétlenül azért mert féltem a teknőst a fertőzésektől (a természetben sincsenek steril körülmények között... De persze a teki egészsége is fontos szempont azért...), hanem mert véletlenül sem akarok semmi olyat behurcolni az akváriumba (pl élősködök - jelentek már meg élősködők az akváriumomban, amit fogalmam sincs, mivel vittem be, így én már mindent hőkezelek!) ami miatt majd pár napon belül megint teljesen ki kell pakolni és előröl kezdeni a takarítást, berendezést.
Persze ez a kifőzés már lehet, hogy csak az én mániám... Szeretek biztosra menni. :)

barbi
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: barbi » 2013.01.06. vas., 17:35

Fedline írta:
barbi írta:
Fedline írta:
barbi írta:
Fedline írta:

Jobb szeretem kifőzni a kavicsot, főleg, ha először teszem az akváriumba. Nem is feltétlenül azért mert féltem a teknőst a fertőzésektől (a természetben sincsenek steril körülmények között... De persze a teki egészsége is fontos szempont azért...), hanem mert véletlenül sem akarok semmi olyat behurcolni az akváriumba (pl élősködök - jelentek már meg élősködők az akváriumomban, amit fogalmam sincs, mivel vittem be, így én már mindent hőkezelek!) ami miatt majd pár napon belül megint teljesen ki kell pakolni és előröl kezdeni a takarítást, berendezést.
Persze ez a kifőzés már lehet, hogy csak az én mániám... Szeretek biztosra menni. :)
értem. hát az nem lehetett kellemes:D jóhát elsőre most nem főzöm ki, csak beáztatom olyan igazi gőzölgő tűzforró vízbe, és remélem a legjobbakat :D meg is vettem amúgy, mivel nagyon nehéz volt, csak egy vödörrel vettem a praktikerben, de ez is elég nagy adag. illetve még óriási csábítást éreztem hogy a praktiker mellől összeszedjek egy hátizsáknyi nagyobb kavicsot, de a biztonságiőr nagyon nézett :D:D talán majd az éj leple alatt..

eddig oda jutottam, hogy kétszer átszitáltam zuhanyrózsa alatt szűrővel, és 2x leöntöttem a vízet egy nagy vödörből róla, kezd szép lenni a víz. de anyám, mennyi retek lejött róla, ezt árulják mosott kavics néven?:D milyen a nem mosott?:D egyébként nagyon szép kavicsok szerintem

barbi
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: barbi » 2013.01.06. vas., 19:56

na, be is tettem. tényleg opálos lett a víz kicsit (pedig vödörben már nagyon szép tiszta volt), úgyhogy megint csináltam egy 70%-os vízcserét. most olyan félnormális állapotban van, reméljük holnapra kitisztul. :) de nagyon szép lesz, és úgy látom elég ez az egy vödör is. majd lefotózom, ha letisztult :) köszi mégegyszer a praktikeres tippet! \:D/

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2013.01.06. vas., 21:04

Nagyon szivesen, örülök hogy bejött!
Hát, ilyen munkásemberül-átmosott: D Férfiasan :lol:

barbi
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: barbi » 2013.01.07. hétf., 22:57

na, megmutatom az elkészült művet :D mivel csináld-magad topikban vagyunk, azért felhívom a figyelmet, hogy a sziget is homemade. és persze a főszereplő a jóllakott Szendvics.

Ezen a linken elérhető a vidi, bocs a kamerarázás miatt: http://www.youtube.com/watch?v=pZO4rXJ_jZE

mit gondoltok, milyen lett? :roll:

Fedline
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: Fedline » 2013.01.08. kedd, 11:14

Igazán hangulatos lett. :) És úgy látszik a teki is nagyon élvezi...

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2013.01.08. kedd, 15:57

Hogy lebeg már Szendvics: D

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2013.01.08. kedd, 16:01

Sziasztok!

tegnap csináltam ezt a terráriumot a csigáimnak, mit gondoltok? Ilyesmi koncepció egy sarkantyús teknősnek is megfelelne? Persze több szabad hely lenne, ahol tud gyalogolni.

( még egy fekete karton lesz a hátuljára ragasztva, de lehet hogy festek rá kőmintát)
Csatolmányok
small snail tank.jpg
small snail tank.jpg (47.58 KiB) Megtekintve 25804 alkalommal.

barbi
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: barbi » 2013.01.08. kedd, 18:43

köszi:D igen, állandóan relaxál egy kiadós zaba után:D

barbi
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: barbi » 2013.01.08. kedd, 18:44

lisasmith írta:Sziasztok!

tegnap csináltam ezt a terráriumot a csigáimnak, mit gondoltok? Ilyesmi koncepció egy sarkantyús teknősnek is megfelelne? Persze több szabad hely lenne, ahol tud gyalogolni.

( még egy fekete karton lesz a hátuljára ragasztva, de lehet hogy festek rá kőmintát)
szerintem nagyon szép, milyen kőmintát szeretnél ráfesteni, és hogyan? és milyen csiga?

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2013.01.10. csüt., 16:22

Achatina fulica szerintem, de az alfajban nem vagyok biztos.

A teknősnek csinálnék rendes hungarocell+ csemperagasztós hátteret, de a csigáknak a nyáluk miatt nem jó ( tapasztalataim szerint ).

Nem igazán tudom elmagyarázni, majd ha kész lesz teszek fel róla képet.

tsume
Tojás

háttér

Hozzászólás Szerző: tsume » 2013.12.31. kedd, 15:27

Sziasztok!

Van egy 200 literes akváriumom, amit ma vettem használtan, de a háttere eléggé ramaty állapotban van, ezért átfesteném. Nikecellből van a háttér. A kérdésem az lenne, hogy milyen festékkel lehet átfesteni vagy lefújni? Előre is köszönöm! :)

Üdv.
Kriszti

atubus
Tojás

Háttér

Hozzászólás Szerző: atubus » 2014.09.19. pén., 20:55

Készül az új akváriumunk háttere. Az akvárium 120x40x50cm-es, úgyhogy nem sokat aludtunk a héten. Ha minden jól megy 1 hét múlva elkészül és birtokba vehetik a tekik.
:D :D :D
Az design ötlete innen jött:
http://www.cichlid-forum.com/phpbb/view ... 0&t=288697
Csatolmányok
2014-09-18 20.18.48.jpg
2014-09-16 23.39.07.jpg
2014-09-16 16.59.07.jpg

rilmor
Tojás

háttér

Hozzászólás Szerző: rilmor » 2017.02.12. vas., 12:27

Sziasztok!

Tavasszal szeretnék hátteret csinálni a tekimnek. Hungarocell lapból csinálnám. A kérdésem az lenne, hogy mivel festékkel festhetem be, ami nem oldódik ki vízben? Illetve csamperagasztó jó választás lehet még?

Köszi a segítséget!

BUTTON_POST_REPLY