gombás megbetegedések, bőrproblémák, foltok, elszíneződések

A vízi teknősök betegségeinek fóruma
(Ne feledd, a fórumozás tapasztalatcserét szolgál. Sürgős esetben haladéktalanul hüllőszakértő állatorvoshoz kell fordulnod!)

Zorka
Tojás

Hozzászólás Szerző: Zorka » 2015.06.15. hétf., 14:26

Köszönöm a válaszokat. Pü reagálni fogok.

Laura95
Tojás

Hozzászólás Szerző: Laura95 » 2015.08.03. hétf., 19:37

Sziasztok.
Van két kínai csíkosteknősöm. Az egyik már harapta meg a másik. Elutaztam egy hétre és mire hazaértem észrevettem, hogy az egyik lába borzasztóan fel van dagadva és mintha véraláfutásos lenne. Felhívtam egy állatorvost és azt mondta, hogy betadine-nal kenjem a lábát naponta kétszer. A bekenés kicsit nehézkes mivel az állat izeg mozog és nem nagyon akar egy helyben maradni. Csípheti neki ez a gyógyszer a lábát ? És vajon helyre fog neki jönni ?

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: mardigras » 2015.08.04. kedd, 0:20

Olyan állatorvoshoz menj inkább, aki nem egy tévés távgyógyító boszorkánymester, hanem meg is nézi a teknőst. ;) Neki kellett volna megmutatnia, hogyan lehet úgy szakszerűen megfogni az állatot, hogy a lábát fixen tartsd, de ne sérüljön meg tőle.

Igen, lehet hogy csípi a szer, viszont a kapálózás elsősorban a kézbevétel, a félelem/stressz és az ösztönös menekülési reflex miatt van.

Én akkor használnék csak betadint, ha tényleg van sérülés. Ilyenkor az egyes kezelések után szárazdokkolásra kellene kerüljön, és nem vissza a vizébe (erről van leírás a cikkek között).

Ha komoly a sérülés, antibiotikumot kellene kapnia a vérmérgezés elkerülése miatt. Plusz a fent említett szárazon gyógyítást kell végigvinni, amíg a sérülés el nem múlik.

Továbbá örökre szét kell választani a két állatot, különben az egyik halálával fog végződni a kísérlet. Még egy esetleges opció van: a hatalmas élőhely, de ezt nem sokan tudják megteremteni.

Meg fog gyógyulni, ha komolyan veszed a fentieket, és kitartóan végigviszed a kezelését. Sok sikert!

rebecahh
Tojás

Foltok

Hozzászólás Szerző: rebecahh » 2015.08.05. szer., 13:47

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és az lenne a kérdésem hogy, a teknősőm hátán két kis fehér folt található, a tapintásuk is olyan durva nem csak szin elvátozás, vannak kövek az akvárumban amivel lehuzhatta ha ez elehtséges. Jobbnak találtam inkább megkérdezni (a képen a pirossal bekarikázott részek) . Nem akarok vele rögtön állatorvoshoz rohanni mert nem értek hozzá és lehet hogy nincs baja, nem tudom, az étvágya normális.
a kép tul nagy ezért linkelem http://www.kepfeltoltes.hu/150805/DSCN2 ... es.hu_.jpg

rebecahh
Tojás

Hozzászólás Szerző: rebecahh » 2015.08.10. hétf., 14:10

Az előző vagyok, a hasi páncélján a hátsó lábainál piros foltok vannak, vizmelegotője van, lámpája is, száritott ,vegyes teknős eledelt szoktam neki adni . Valaki tud segíteni mi baja lehet?:S
Csatolmányok
Névtelen másolata.jpg
páncél

Emiiekc
Tojás

Folt a fejtetőn

Hozzászólás Szerző: Emiiekc » 2015.10.03. szomb., 9:35

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Nem tudom, hogy mi történhetett a tekimmel, de egy fehér folt van a buksiján, én arra gyanakodom, hogy valahol lehúzta, mert szokott kint mászkálni a lakásban, és lehet ott történt vele valami, mellékelek képet is. Kérlek segítsetek, nagyon aggódom érte. 11 éve van emg nekem, és ilyen eddig nem történt. Étvágya van.[/img][/url]
Csatolmányok
12081012_10203964586470016_1958262551_n.jpg
12081012_10203964586470016_1958262551_n.jpg (41.54 KiB) Megtekintve 12978 alkalommal.

Tigrincs
Tojás

Pirosfülű ékszerteknős páncél

Hozzászólás Szerző: Tigrincs » 2015.12.05. szomb., 0:21

Sziasztok!

Van egy kb. 10 éves pirosfülű ékszerteknősünk és észrevettük, hogy a páncélján lyukak keletkeztek. A páncélja kemény, nem érzékeny/ a lyukak sem azok, szemei, bőre rendben van. Étvàgya, viselkedése normális Állatorvosnál voltunk nem làtott még ilyet, lefényképezte azt mondta körbekérdezi a kollegákat is. Mitől lehet ez vitaminhiány? Uv hiány? Nem megfelelő táplálás? Kérlek ha láttatok már ilyet segítsetek!
Előre is köszönöm!
Csatolmányok
image.jpeg

Vitustanc
Tojás

Pirosodás a bőrön

Hozzászólás Szerző: Vitustanc » 2017.02.28. kedd, 19:10

Hali.! Az miatt a probléma miatt kereslek titeket hogy ékszerteknősöm(vörös) piros színű kezd lassan lenni. Eddig csak azt hittem hogy káprázik a szemem de inkább megkérdeznélek titeket. Nem volt még semmi baja, 20 éve van meg így remélem még nincs semmi komolyabb. A sárga bőrrész ami rózsaszínes. Mozog ugyan úgy meg eszik. Általában mixet eszik és halat. A tanácsokat előre is megköszönöm.! (remélem csak jön a tavasz és valami ilyesmi)

BUTTON_POST_REPLY