Szaporodás

Az európai szárazföldi teknősökkel foglalkozó fórum
BUTTON_POST_REPLY
gőzgizi
Tojás

Hozzászólás Szerző: gőzgizi » 2015.09.16. szer., 10:14

Sziasztok!

Jelentem a két kisteki még él :) rájöttek, hogy érdemes kajálni.
A többi tojás eddig nem kelt ki, azoknak akkor már esélye sincs?
Köszi a segítséget!

gőzgizi
Tojás

Hozzászólás Szerző: gőzgizi » 2015.09.20. vas., 22:55

Ismét itt, remélem hozzáértő választ is kapok.
A két kis teki vígan el van, jól vannak, napoznak is időnként (ma volt izgalom, mert elásták magukat és alig találtuk :D )
Na szóval a maradék tojást én már nem bírtam, megnéztük lámpával.
12-ből 2 kelt ki, még 2-nél úgy néz ki, hogy van benne valami. Ezek még nem keltek ki, esélye van ennek még egy hajszálnyi? A többi egyértelműen "záptojás" volt. Jún. 1-jén rakott tojást anyuci, első szeptember 1-jén kelt, rá pár napra ketteske bújt elő.
Annyit vettem észre, hogy a keltető már nem száz százalékos, a páratartalom csökkent :( Igyekszem korrigálni. Lehet, hogy emiatt a maradék két tojás is defektes?
Köszi előre is a válaszokat.

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Anu » 2015.09.21. hétf., 9:34

gőzgizi írta:Ismét itt, remélem hozzáértő választ is kapok.
A két kis teki vígan el van, jól vannak, napoznak is időnként (ma volt izgalom, mert elásták magukat és alig találtuk :D )
Na szóval a maradék tojást én már nem bírtam, megnéztük lámpával.
12-ből 2 kelt ki, még 2-nél úgy néz ki, hogy van benne valami. Ezek még nem keltek ki, esélye van ennek még egy hajszálnyi? A többi egyértelműen "záptojás" volt. Jún. 1-jén rakott tojást anyuci, első szeptember 1-jén kelt, rá pár napra ketteske bújt elő.
Annyit vettem észre, hogy a keltető már nem száz százalékos, a páratartalom csökkent :( Igyekszem korrigálni. Lehet, hogy emiatt a maradék két tojás is defektes?
Köszi előre is a válaszokat.
Szia,nem tudom mennyire lesz hozzáértő,de itt egy válasz. A mórok kelési ideje ~60-65 nap közé tehető,tehát az,hogy neked ~90 napra kelt ki az első,így is eléggé meglepő,nem hinném,hogy ~110 napra fognak még kelni belőle,illetve azzal hogy a páratartalom csökkent feltételezem a hőmérséklet is,legalábbis másképp nem tudom elképzelni. Szerintem azokból már nem lesz semmi sajnos,de ha még benn hagyod őket néhány napig,azzal nem vesztesz semmit és akkor biztos nem tanácsoltam hülyeséget. Következő keltetésnél próbáld megoldani,hogy állandó hőmérséklet és páratartalom legyen a keltetés egész ideje alatt. Gratu a 2 kicsihez :smt054

gőzgizi
Tojás

Hozzászólás Szerző: gőzgizi » 2015.09.21. hétf., 11:22

Köszi a választ! Természetesen hozzáértő (vannak olyan fórumok, hogy hozzászólnak, de értelmeset nem mondanak, már megszokásból írom :D )
Szerintem se lesz a maradék kettőből teki. Azokat is megnéztük lámpával, valami tuti van benne, de ezek szerint ők nem bírták a mi spártai körülményeinket. Sajna nem egy csúcs a keltetőnk, eddig nem volt gond a páratartalommal. Ha mégegyszer lesz ilyen szerencsénk, akkor feltétlen jobban odafigyelek erre. Köszi mégegyszer

solyom25
Tojás

Új hím

Hozzászólás Szerző: solyom25 » 2015.10.31. szomb., 22:01

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem
Még nyár végén vettem egy 10éves hím teknőst, a 10 éves nőstényeimhez. A másik, már meglévő hím folyamatosan harapdálta, kergette a lányokat, az új viszont ügyet sem vetett rájuk, elment mellettük, ha útban voltak akkor átmászott rajtuk stb. Szóval mintha nem is nőstények lettek volna, csak egy fadarab. Ez miért van? Lehetséges hogy ő tavasszal nem fog majd velük párzani? Van olyan a teknősöknél amelyik alkalmatlan szaporodásra?

cetta1986
Tojás

szaporodás

Hozzászólás Szerző: cetta1986 » 2016.06.19. vas., 23:21

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van egy kb. 4 éves hím görög teknős, aki mostanában ha kivesszük a terráriumból, akkor nekimegy egy bizonyos párnának, harapdálja és legutóbb két lábra ágaskodott és nyögdécselő hangot adott ki és tologatta. Közben a nyelve végig kilógott.
A kérdésem az lenne, hogy ez normális-e, esetleg ivarérett-e és ha igen, akkor káros lehet-e rá, ha nem kap teknőc lányt?
A válaszokat előre is köszönöm!

Kattty93
Tojás

Re: szaporodás

Hozzászólás Szerző: Kattty93 » 2016.09.20. kedd, 20:58

Szia!
Nem hiszem, hogy káros lenne, a görög teknősök 8-10 éves koruk körül válnak ivaréretté, persze addig is érezhetnek vágyat a kielégülésre, ösztönösen csinálják. Ha gondolod beszerezhetsz mellé egy lány teknőst, de szerintem a lányt csak leterhelné, hisz folyton kergetné és rajta "edzene", szerintem jobb a párna. :)

cetta1986 írta:Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van egy kb. 4 éves hím görög teknős, aki mostanában ha kivesszük a terráriumból, akkor nekimegy egy bizonyos párnának, harapdálja és legutóbb két lábra ágaskodott és nyögdécselő hangot adott ki és tologatta. Közben a nyelve végig kilógott.
A kérdésem az lenne, hogy ez normális-e, esetleg ivarérett-e és ha igen, akkor káros lehet-e rá, ha nem kap teknőc lányt?
A válaszokat előre is köszönöm!

gőzgizi
Tojás

Hozzászólás Szerző: gőzgizi » 2017.06.07. szer., 15:43

Sziasztok!
Ismét kérdéssel fordulnék hozzátok. Keltetővel kapcsolatban van gondom. Mór teki tojásait próbáljuk ismét keltetni. 2 évvel ezelőtt 12ből 2 kelt ki ( azóta kis virgoncok már 😃) Párom készített egy keltetőt. A gondom az, hogy nem tudom beállítani a hőfokot és párát. Egy napig 33 fok volt benne (lehet hogy már tök feleslegesen próbálkozom) 90% os páratartalom. Most 30 fok és 80% a páratartalom. Valami ötlet hogyan tudnék megfelelő körülményt biztosítani a tojciknak? Köszi

BUTTON_POST_REPLY