teknősök a szabadban

A vízi teknősök szabadban tartásával kapcsolatos fórum
BUTTON_POST_REPLY
Bogi31
Tojás

Teknős vs. aranyhal

Hozzászólás Szerző: Bogi31 » 2012.08.12. vas., 11:01

Sziasztok!

Azzal kapcsolatba szeretném ha segítenétek hogy nemrég lett egy 500l-es kerti tavunk. Vettünk bele egy teknőst,( kb. 11cm hosszú a páncélja) és 2 koit (15-20 cm-esek VOLTAK). Reggelre azt láttuk hogy az egyik hal eltünt a másiknak csak a feje volt meg. Lehetséges hogy a teknős ette volna meg? (Ékszerteknős)

Egyébként van egy házhoz járó menyétünk, pont a bűn éjszakáján tombolt a padláson. Vagy esetleg ő vitte volna el a halakat? :?

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Anu » 2012.08.12. vas., 11:20

Bogi31 írta:Sziasztok!

Azzal kapcsolatba szeretném ha segítenétek hogy nemrég lett egy 500l-es kerti tavunk. Vettünk bele egy teknőst,( kb. 11cm hosszú a páncélja) és 2 koit (15-20 cm-esek VOLTAK). Reggelre azt láttuk hogy az egyik hal eltünt a másiknak csak a feje volt meg. Lehetséges hogy a teknős ette volna meg? (Ékszerteknős)

Egyébként van egy házhoz járó menyétünk, pont a bűn éjszakáján tombolt a padláson. Vagy esetleg ő vitte volna el a halakat? :?
Nem azért hogy teknőst akarjam mentegetni,hiszen halat esznek,szóval előbb-utóbb esélyes,hogy levadászta volna ugyanúgy őket. De egy 11cm-es ékszer egy éjszaka alatt nem eszik meg két 15-20cm-es koit. Főleg egyiket nyomtalanul. Mondjuk menyét tudtommal,csak végső esetben megy úszkálni,de érdemes volna körbe keríteni tavat,mielőtt teknős is úgy jár mint szegény pontyok. Bár menyét szétszedi meg átmászik mindenen! - Pedig amúgy cukik - Villany pásztort nekik... :D :twisted:

ui:aztán lehet hülyeséget beszélek,hogy teknőst bántaná-e.
Vidra tudom hogy igen,de sztem menyét is. Jobb félni mint...

Bogi31
Tojás

Hozzászólás Szerző: Bogi31 » 2012.08.12. vas., 12:06

Anu írta:
Bogi31 írta:Sziasztok!

Nem azért hogy teknőst akarjam mentegetni,hiszen halat esznek,szóval előbb-utóbb esélyes,hogy levadászta volna ugyanúgy őket. De egy 11cm-es ékszer egy éjszaka alatt nem eszik meg két 15-20cm-es koit. Főleg egyiket nyomtalanul. Mondjuk menyét tudtommal,csak végső esetben megy úszkálni,de érdemes volna körbe keríteni tavat,mielőtt teknős is úgy jár mint szegény pontyok. Bár menyét szétszedi meg átmászik mindenen! - Pedig amúgy cukik - Villany pásztort nekik... :D :twisted:

ui:aztán lehet hülyeséget beszélek,hogy teknőst bántaná-e.
Vidra tudom hogy igen,de sztem menyét is. Jobb félni mint...
A tó körbe van keritve ráccsal, olyan 25 cm magasan. A teknősnek építettük mert szeret szökni, de hát úgy látszik csak őt tudja megfékezni, mert valami biztos átmászott rajta. Egyébként furcsán is viselkedik a teknős, mert amúgy végtelenül aranyos ha meglát minket már jön is ki a vízből meg követ minket, most meg meg se akar mozdulni mintha látott volna valamit és most ledermedt volna tőle.

!!! Közben előkerült az egyik hal, valahogy elbujhatott a köveknél, pedig átnéztük a tavat. :shock:

Így már elképzelhetőbb hogy csak egy van megéve? Az se teljesen ugye, mert a feje megvan. Ráadásul aznap este éjszaka értünk haza és nem kapott enni. Az éhség váltotta volna ki belőle?

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Anu » 2012.08.12. vas., 18:39

Bogi31 írta:A tó körbe van keritve ráccsal, olyan 25 cm magasan. A teknősnek építettük mert szeret szökni, de hát úgy látszik csak őt tudja megfékezni, mert valami biztos átmászott rajta. Egyébként furcsán is viselkedik a teknős, mert amúgy végtelenül aranyos ha meglát minket már jön is ki a vízből meg követ minket, most meg meg se akar mozdulni mintha látott volna valamit és most ledermedt volna tőle.

!!! Közben előkerült az egyik hal, valahogy elbujhatott a köveknél, pedig átnéztük a tavat. :shock:

Így már elképzelhetőbb hogy csak egy van megéve? Az se teljesen ugye, mert a feje megvan. Ráadásul aznap este éjszaka értünk haza és nem kapott enni. Az éhség váltotta volna ki belőle?
Kép
Addig örüljetek amíg legalább teknőst megfékezi! Nagy szabaduló művészek.
Így viszont Ő éhezett meg. Gyanítom legalábbis! Közbenpedig gyanúsítgatjuk szegénymenyétet. :oops: :D
Hát figyelj,az éhség nagyúr,előbb vagy utóbb,úgyis lefogja vadászni mindet.

Teknősök ragadozók - halak táplálékok. Még ha nem is éhes,akkoris lefogja vadászni őket hobby szinten szerintem.
Mihelyt elkezd éhezni,biztosan megoldja magának! Szerintem addig vegyétek ki szegény túlélő halatokat,amíg van mit.
ui: feliratért énkérek elnézést,de kép az nagy. :D Nem értek vele egyet,és különben sem beszélek ám angolul... :roll:

Bogi31
Tojás

Hozzászólás Szerző: Bogi31 » 2012.08.12. vas., 19:58

Anu írta:
Bogi31 írta:A tó körbe van keritve ráccsal, olyan 25 cm magasan. A teknősnek építettük mert szeret szökni, de hát úgy látszik csak őt tudja megfékezni, mert valami biztos átmászott rajta. Egyébként furcsán is viselkedik a teknős, mert amúgy végtelenül aranyos ha meglát minket már jön is ki a vízből meg követ minket, most meg meg se akar mozdulni mintha látott volna valamit és most ledermedt volna tőle.

Kép
Addig örüljetek amíg legalább teknőst megfékezi! Nagy szabaduló művészek.
Így viszont Ő éhezett meg. Gyanítom legalábbis! Közbenpedig gyanúsítgatjuk szegénymenyétet. :oops: :D
Hát figyelj,az éhség nagyúr,előbb vagy utóbb,úgyis lefogja vadászni mindet.

Teknősök ragadozók - halak táplálékok. Még ha nem is éhes,akkoris lefogja vadászni őket hobby szinten szerintem.
Mihelyt elkezd éhezni,biztosan megoldja magának! Szerintem addig vegyétek ki szegény túlélő halatokat,amíg van mit.
ui: feliratért énkérek elnézést,de kép az nagy. :D Nem értek vele egyet,és különben sem beszélek ám angolul... :roll:
Ajajj szegény halacska..akkor mihamarabb meg kellesz menteni :shock:
ismerősünknek van egy hatalmas tava tele koikkal, majd elvisszük hozzájuk. Ő is biztos jobban fogja érezni ott magát, most olyan kis magányos szegényke .
Ma este próbáltuk megetetni a tekit, de nem volt éhes, ami elég érdekes mert már mindig majd éhen hal mikor adjuk neki a kaját. Biztos jól lakott azzal a nagy hallal... :D

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Anu » 2012.08.12. vas., 20:17

Bogi31 írta:Ajajj szegény halacska..akkor mihamarabb meg kellesz menteni :shock:
ismerősünknek van egy hatalmas tava tele koikkal, majd elvisszük hozzájuk. Ő is biztos jobban fogja érezni ott magát, most olyan kis magányos szegényke .
Ma este próbáltuk megetetni a tekit, de nem volt éhes, ami elég érdekes mert már mindig majd éhen hal mikor adjuk neki a kaját. Biztos jól lakott azzal a nagy hallal... :D

Koik nagyon szépek,de nem jó nekik,egy tóban egy teknőssel.
Neki már elég hetente 2-szer 3-szor enni adni. 3szor bőven,de inkább 2 legyen.
Akkor nyugodtan annyit,amennyit csak megeszik. Aztán idővel át lehet állni,hetente egyszeri etetésre.
De ezekről víziteknős topicokban,mindent megtalálsz bővebben. Jó koi mentést kívánok mihamarabb,jobb lesz neki többi koival! :)

csakegyfalusiliba
Tojás

Hozzászólás Szerző: csakegyfalusiliba » 2013.05.11. szomb., 21:24

Kedves Fórumozók!

Nagyon nagy szükségem lenne a segítségetekre.
Két, egészséges, 4 éves sárgafülő ékszerteki boldog tulaja vagyok. A jövőhéten be szeretném készíteni a régóta tervezett kerti tavat. Kertünk mérete miatt nem tudtam nagyobbat kiásni, így a meglévő mértei a következők: 3.4m hosszú, 2.75 széles, 1.45 a legmélyebb medence. A tó egyharmada mocsárszintű, de 3 ültető zónát is készítettem. Drénárkot is ástam, melyet a kert közepe felé lejtetek (ez a holnapi feladat.:)
Szeretném, ha mindenféle kütyü nélkül beállna az egyensúly.
Nem találtam semmilyen infót arról, milyen növényeket ültethetek, melyek nem mérgezőek kedvenceim számára, de a következőkre gondoltam:
-tavi rózsa
-vízitök
-békabuzogány v. ágas békabuzogány
-aprólevelű átokhínár
-süllőhínár
-keskenylevelű gyékény
-víziboglárka
-mocsári nőszirom

Kis segítségként beszereznék 2 db vízen úszó, napelemes szökőkutat is (150 l/h).

A tavi köveket közeli dolomit bányából hoznám (erről sem találtam semmit, hogy biztosan nem oldódik-e ki valami káros anyag).

További problémám a megfelelő elkerítés. Kutyáink vannak, ezért kellően magas kell, ugyanakkor a teknősök szabadulóművészetét is szemelőtt tartanám. Azt tudom, hogy négyzethálós kerítés nem megoldás, mert azon átmászhatnak. Ezért mustang típusú, elég sűrűn lamellált léckerítésre gondoltam, amelynek az aljára dróthálót rögzítenék és leásnám azt olyan 30 cm mélyre.

Nagyon izgulok, hogy kihagytam valamit, vagy elrontom az egészet, illetve, hogy ártok a teknőseinknek.
Segítsetek, kérlek, ha bármi ötletetek, tanácsotok adódna.:) KÖSZÖNÖM!

Cray-Z
Tojás

Egy kezdő tapasztalatai

Hozzászólás Szerző: Cray-Z » 2013.06.18. kedd, 1:30

Kedves Fórumozók!

Nincs még túl sok tapasztalatom a kerti tavi teknőstartásról, de leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz. Tapasztaltabb fórumozók nyugodtan javítsanak/egészítsenek ki, ha valamit rosszul/hiányosan írok.
Az elején leszögezem, hogy minden teknős más és más, tehát amit írok, az nem garancia hogy más tekiknél is ugyanígy lesz.

Két vörös fülű ékszerteknősöm van, körülbelül 13-14 évesek. Életük nagy részét lakásban, akvíriumban töltötték. Először tavaly kerültek ki a szabadba, egy 150 literes műanyag medencébe. Ez túl kicsi volt, könnyen átmelegedett, de a teknősök jól viselték. Próbáltam növényeket is telepíteni bele (vizi salátát, hínárt és tavirózsát), de fél óra alatt darabokra cincálták. Valószínűleg a szűk hely miatt nem tűrték meg.

Idén léptem egy nagyot, és ástam egy nagyobb kerti tavat (kb 3,5x3x1m). Sajnos elég napos helyen van, de ennek ellenére próbáltam a gépek nélküli álmot megvalósítani. A feltöltéshez nagyrészt kútból vettem a vizet, és kis részben csapvizet tettem bele. Ennek megfelelően 2-3 hét után beindult a virágzás (addig kristály tiszta volt a víz), 5-10 centit lehetett átlátni csak rajta. Ez már szerencsére a múlté, jelenleg szép tiszta a víz a nagy meleg ellenére. Egy régebbi képet csatoltam hozzá.

Növények:
Kezdetben Mocsári nőszirmot telepítettem bele, illetve nemrég kibővítettem náddal, és ismét megpróbáltam a vizi salátát. A nőszirmot rendszeresen megrágják, kiharapnak belőle darabokat. Ennek ellenére a növény fejlődik (már az ültetőkosárból is kinőtt a gyökere), valószínűleg meg fog maradni hosszabb távon. Utólag tudtam meg, hogy elvileg enyhén mérgező a nőszirom, de szerencsére még nem lett tőle bajuk. A korábbi tapasztalatokból kiindulva próbálok minél kevesebbet költeni nővényekre, és inkább a természetből venni a növényeket (szigorúan nagy mennyiségben előforduló, nem védett növényeket). Ha valakinek van tapasztalata az ilyen növények beszerzéséről, az megoszthatná ezt az információt.

Kövek:
A tóba tettem még egy zsák (25 kg) zeolitot is, az jó az algásodás ellen. A zeolitról érdemes tudni, hogy időnként fel kell újítani: sós vízben ki kell áztatni.
A tó partján próbáltam minél többféle környezetet kialakítani, van kavicsos, homokos, illetve füves rész. A partra raktam járdalapokat is napozni, de még nem láttam rajta egyik tekit sem. Egyelőre a kavicsos részt szeretik a tekik, illetve a tó szélén a fólián, valamint a sekélyebb részeken szoktak napozni.

Kerítés:
A tó köré zsalukőből emeltem kb 40 centis falat, eddig még nem láttam, hogy meg próbáltak volna szökni. Tavaly befelé megdöntött (kb 70 fokban) csirkehálós kerítés védte a szabadulóművészeket. Csábító volt nekik, hogy látták a külvilágot, próbáltak felágaskodni, de mászni nem tudtak, a döntött kerítés miatt visszadőltek. az egyik mászási kísérlet során az egyik teknős orráról leszakadt egy kisebb bőrdarab, de szerencsére gyorsan meggyógyult. Emiatt is mellőzöm a hálós kerítést, és másnak sem ajánlom.

Gépesítés:
A gépek nélküli tó álma hamar szertefoszlott, így két gépet szereztem be, mindkettő napelemes: egy 240l/h teljesítményű szökökutat, és egy 120l/h teljesítményű levegőztetőt. Egy tapasztalt kerti tavas ismerősöm szerint kevés lesz, szükség lenne még egy nagyobb teljesítményű átfolyó szűrőre, de hát a remény hal meg utoljára...

További lakók:
A kezdetekben 20-30 snecit telepítettem a tóba, hogy játékosan etessem a tekiket. Nagy meglepetésemre a halak még mindig megvannak. Eleinte menekültek a ragadozók elől, de néhány nap után már nyugodtan úszkáltak a teknősök körül. Érdekesség, hogy a szállítás során elhunyt halakat közvetlenül a kitelepítés előtt kapták meg a tekik, és be is falták pillanatok alatt. Nemrég egy béka is odatévedt, de neki nem volt ilen szerencséje.

Egy kis kémia:
Szerettem volna, ha a tóban ideális körülmények uralkodnak a házi kedvenceknek, illetve zavart a kezdeti algásodás, ezért tapasztaltabb ismerőseim tanácsára szereztem be EASY-LIFE Algin Pond-ot néhány nap alatt teljesen kitisztította a vizet, bátran ajánlom.
Kíváncsiságból, illetve a http://koiponty.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=608955 cikk alapján szereztem pár tesztet is a vízhez, és nagyon meglepődtem az eredményen. 9,5-es lett a PH, 720 ppm a KH(karbonátkeménység). Mindkettő rendkívül magas érték, pedig ránézésre semmi baj nincs a tóval. Úgy hallottam, hogy natúr (nem tápozott) tőzeggel lehet kezelni, ezzel kapcsolatban várom a további javaslatokat.
Szerencsére a nitrit (1ppm) és a nitrát (80 ppm) elfogadható szintű, ami a baktérimok megfelelő jelenlétét mutatja.
Csatolmányok
kép1.jpg
Kép1

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2013.06.18. kedd, 4:56

Tetszett az írásod
Akik nem tudnak vezetni, mindig erősebben csapják be a kocsiajtót.

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: mardigras » 2013.07.07. vas., 9:03

A zeolitból Ca és Mg oldódhat ki. A változó keménységet (KH) pedig a kalcium-hidrogén-karbonát, illetve a magnézium-hidrogén-karbonát mennyisége okozza. Sejtésem szerint az ezek jelentős kioldódása miatt ilyen magas a KH! A KH pedig egyenesen arányos a pH-val, tehát magas KH lúgosabb vizet eredményez. A pH 9,5 nagyon magas... szerintem vegyél ki a zeolitból, illetve csökkentsd a CO2 elillanását a levegőztetés visszafogásával. (Amúgy a snecik miatt buborékoztatsz?) Így nem fog kelleni a tőzeg, pláne, mivel az csak tüneti kezelés lenne...
Zeolit helyett jó biológiai szűrőanyag lennne neked a hasonlóan nagy porozitású Matrix Trop, ami egy természetes kőzet, nem változtat a pH-n és kimérve kapható. A tavi szűrőt viszont nem halogatnám a helyedben, valószínűleg az fogja megoldani a gondod! Az a gyanúm, hogy az algák így is némileg vissza fognak térni, de azok legalább nem ártanak annyira, mint ez a betonkemény víz!
Amúgy hajrá!;)

Cray-Z
Tojás

Hozzászólás Szerző: Cray-Z » 2013.07.14. vas., 3:14

Köszönöm a jó tanácsot, ki fogom próbálni.
A levegőztetőt azért működtetem, hogy a tó alsóbb rétegeiben se csökkenjen túlzottan az oxigén koncentráció, illetve segít a vizet mozgásban tartani.

mardigras írta:A zeolitból Ca és Mg oldódhat ki. A változó keménységet (KH) pedig a kalcium-hidrogén-karbonát, illetve a magnézium-hidrogén-karbonát mennyisége okozza. Sejtésem szerint az ezek jelentős kioldódása miatt ilyen magas a KH! A KH pedig egyenesen arányos a pH-val, tehát magas KH lúgosabb vizet eredményez. A pH 9,5 nagyon magas... szerintem vegyél ki a zeolitból, illetve csökkentsd a CO2 elillanását a levegőztetés visszafogásával. (Amúgy a snecik miatt buborékoztatsz?) Így nem fog kelleni a tőzeg, pláne, mivel az csak tüneti kezelés lenne...
Zeolit helyett jó biológiai szűrőanyag lennne neked a hasonlóan nagy porozitású Matrix Trop, ami egy természetes kőzet, nem változtat a pH-n és kimérve kapható. A tavi szűrőt viszont nem halogatnám a helyedben, valószínűleg az fogja megoldani a gondod! Az a gyanúm, hogy az algák így is némileg vissza fognak térni, de azok legalább nem ártanak annyira, mint ez a betonkemény víz!
Amúgy hajrá!;)

ikiv
Tojás

kőzet

Hozzászólás Szerző: ikiv » 2013.07.14. vas., 5:59

mardigras

Hol lehet kapni az általad emlitett Matrix Top nevű kőzetet ?
Ez mi,vulkáni eredetű,vagy valami más?
Köszönöm ! :D
Mások tapasztalatát ,véleményét is örömmel venném.

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: mardigras » 2013.07.14. vas., 12:31

Szia ikiv!

Tudtommal egy szegedi allatkereskedes importalja amerikabol, nem tudni pontosan melyik kozettipus lehet (a forgalmazo márkanev moge rejti), de leginkabb a farmerekhez hasznalt koptato kohoz hasonlit, nagyon porozus. Allitolag ugyanabbol a banyabol szarmazik, mint a Seachem cég Matrix nevu szuroanyaga (en ezt hasznalom), csak ez elobbi kimerve kaphato es joval olcsobb, az utobbi meg dobozos. Mivel nem tudom, pontosan hogy hasznalnad, erdemes lenne kicsit utananezned. En kerti tonal inkabb a szurobe tennem, mint a to aljara, mert a hasznos bacik eletben tartasahoz kell azert egy allando vizaramlas. Amugy ilyen helyre meg lavakovet is erdemes lehet megfontolni, ha az elobbit dragallod.

ikiv
Tojás

Hozzászólás Szerző: ikiv » 2013.07.14. vas., 19:53

Köszönöm szépen a tájékoztatást,Mardigris! :D

annamari74
Tojás

Hozzászólás Szerző: annamari74 » 2013.07.20. szomb., 10:42

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Van két kifejlett vörösfülű ékszerteknősöm, és a lánykám többszöri próbálkozás után sikeresen átjutott a szomszéd több száz köbméteres tavába. Jó pár délutánt rászántam, és lesben állva(ülve) vártam, hátha épp a közelemben bukkan fel, de valahogy mindig kijátszott. Van valami ötlet, hogyan tudnám kiszedni? Már átvittem az etetős csipeszt,hátha felismeri, és odajön,mert egyébként szelíd, de nem vált be. Valószínűleg nem éhes, mert a tó tele van ebihalakkal, és hasonló élőlényekkel. Most valami "csapdán" gondolkodom. Várom segítségeteket! Köszi! Üdv!
Annamari

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2013.07.20. szomb., 12:04

Hosszú nyelű háló a megoldás
Akik nem tudnak vezetni, mindig erősebben csapják be a kocsiajtót.

annamari74
Tojás

Hozzászólás Szerző: annamari74 » 2013.07.20. szomb., 21:01

Köszi! Igen, azzal próbálkozom.
Annamari

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: mardigras » 2014.09.15. hétf., 15:52

Ezt nézzétek, egy kültéri tó és akvaterrárium kombinációja:
https://www.youtube.com/watch?v=8U2FWgY38co

Igazi biotóp cucc, kár hogy ezen az éghajlaton ilyet nem lehet megcsinálni...

Gumikacsa
Tojás

Hozzászólás Szerző: Gumikacsa » 2015.04.12. vas., 9:48

Helló!
Nektek már kint vannak a tekik? Gondolkodom hogy ma kitegyem-e őket, vagy várjak még vele.

vnorbi90
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: vnorbi90 » 2015.04.12. vas., 11:24

Én még várok vele. Éjjelente azért még hűvösebb van.

kari58
Tojás

Hozzászólás Szerző: kari58 » 2015.05.13. szer., 18:28

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni hogy a sárgafülű ékszerteknősnek , ha kertitóban tartják ,van e jellemző napszak amikor tojást rak ? Köszönöm a válaszokat.

Pirx
Tojás

Hozzászólás Szerző: Pirx » 2015.06.21. vas., 21:06

Sziasztok, mit gondoltok? A kis baurik január óta a duplájukra nőttek, olyan 6-7 cm hosszú a páncéljuk. Elég nagyok a nyári kitelepüléshez? Szereztem egy 120x35 alapterületű, régi, vaskeretes akit, azt ki tudom tenni az erkélyre, be tudom lőni, hogy nagyrészt félárnyékban legyen, csak egy kis helyen, mondjuk a kimászójuknál süssön oda pár órára a nap (az egyik bent is szeret vacsora után a lámpa alatt napozni).

A parám a hőingás, ha a benti akiból indulok ki, az aljzat fölött 15-20 centi vízzel számolva, az még mindig csak 60-80 l víz. Ez a mennyiség szerintem ha késve is, de követi a napi hőingást, délutánra felmelegszik a kinti levegő hőmérsékletére, hajnalra meg lehül a levegővel együtt. Ez mekkora probléma? Azt olvastam az iszaptekikről, hogy a természetes élőhelyükön, ami a mienkhez hasonló éghajlat, kis sekély mocsarakban, vagy akár pocsolyákban, kátyúkban laknak, ott is nagy lehet a hőingás, nem? Éjjelre esetleg bekapcsolhatom az akifűtést...
Kétféle nap van: amikor szélvédő vagy, és amikor bogár...

mardigras
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: mardigras » 2015.06.23. kedd, 3:03

Szerintem necces, mert most pl. 20 fok van kint, aztán holnap délben, direkt napsütésben 45 fok fölé is felmelegedhet az erkélyen az a felület, amit érnek a napsugarak. Nehéz összehasonlítani egy természetes élőhellyel, ahol még egy kis "pocsolya" tavacska is sok ezer liter, nagyobb a tehetetlensége, nem ingadozik a hőmérséklete ilyen szélsőségek között. Ha a partmenti sekélyes mondjuk fel is melegszik 30 fok fölé, az állatok visszahúzódhatnak a mélyebb vizekbe, ha szükségét érzik.

zsorzsett
Tojás

Pézsmateknős kerti tóban?

Hozzászólás Szerző: zsorzsett » 2016.06.07. kedd, 15:53

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy pézsmateknősök tarthatók kisebb kerti tóban? Ha igen, ebben az időszakban már kihelyezhetőek? Éjjel nincs nekik nagyon hideg?

Nagyon köszi előre is!

vnorbi020
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: vnorbi020 » 2016.07.02. szomb., 18:57

Hány évesek? Szerintem már kint lehet őket tartani.
Csak szökésbiztos legyen a hely. :)

DODDER
Tojás

Hozzászólás Szerző: DODDER » 2017.06.29. csüt., 15:22

Csikos teknösöm, most nyàron eröszeretettel elàssa magàt a mulcsba! Kànikula miatt kicsit aggodom. Hagyjam aludni, vagy èbresszem fel! Egyszer màr felèbresztettem, de egy óra múlva visszaaludt! Locsolja a csepegtetö! Segítsetek, mi ilyenkor a teendö?

BUTTON_POST_REPLY