EMYS magazin

Teknősökkel foglalkozó könyvek fóruma
Ilony
Fiatal teknős
Fiatal teknős

EMYS magazin

Hozzászólás Szerző: Ilony » 2009.10.18. vas., 20:32

Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani az EMYS-t! Az EFTBA http://www.eftba.org/modules/news/ által kiadott
újság most került hozzám először.
Régóta tudtam,hogy létezik,de idegenkedtem tőle,hogy beszerezzem mivel gyatra nyelvtudásommal féltem nem értek semmit majd belőle.
Bár előkerül sokszor a szótár ,de azt hiszem ez nem árt senkinek.
A ritkábbnál-ritkább fajok leírása és tartási-tenyésztési tapasztalatai mellett arra is fény derült számomra,hogy sok magyar tenyésztő is dicsekedhet(ne) eredményeivel ha erre valahol szánnának egy hasábot a lapokban. A másik amitől féltem a túlzott szakmai esetleg orvosi cikkek amik kezdő létemre száraznak hatnának.
Ez a kétségem is szertefoszlott.
Remélem sikerült felkeltenem édeklődéseteket .

Üdv.:Marsalkó Gergely

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2009.10.18. vas., 21:01

Ezt az újságot már régóta ismerem. Sőt itthon is megtalálható néhány példánya eredetiben ill. olyan másolatok amelyekben a számomra fontos teknősök vannak. A nyelvtudásom nekem is hagy maga után kívánni valót de a cikkeket meg lehet érteni. Hisz sok esetben fontosabb egy-egy számadat mint a szöveg.

Egyébként az osztrák teknőstartók adják ki. Viszont magyar vonatkozása is van több oldalról. Az egyik szerkesztője Farkas Balázs aki már itthon is írt néhány könyvet a teknősökről (Teknősök, A mocsári teknős múltja, jelene, jövője). Ráadásul több magyar tenyésztő is szokott benne publikálni akiről itt sokan még nem is hallottak miközben nemzetközi szinten elismert szakemberek.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy szerezze be. Itthon (sajnos) elég gyér a szakirodalom a hobbiállatokról. legyen az akvarisztika, terrarisztika, kisemlős. Igaz néha megjelenik egy vékonyka füzetecske de azokban több a fals infó mint a hasznos.
Akik nem tudnak vezetni, mindig erősebben csapják be a kocsiajtót.

Ramirez
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Ramirez » 2011.02.08. kedd, 15:42

Sziasztok!

Gondoltam megemlítem ha van egy Emyses rovat is,hogy az újság megszűnik sajnos.Talán lehet még egy száma fog megjelenni....

BUTTON_POST_REPLY