Teknős tartás a lakásban

Az iszap- és pézsmateknősökkel foglalkozó fórum
BUTTON_POST_REPLY
bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2009.10.01. csüt., 16:59

gjuhos írta:
nzoil írta:Hali!

Lassan nekikezdek az új terráriumnak,és érdekelne,hogy ha 2 különböző nemű teki van(még nem tudom hogy azok -e),akkor mindenképp kell nekik majd tojáslerakó rész?Mi van ha nem lesz nekik? :wink:
Semmi. Ha van nőstény, lerakja majd a vízbe és összetörik meg megeszik.
Még annyi kiegészítést fűznék gjuhos hozzászólásához, hogy......vagy nem rakja le a vízbe hanem visszatartja és az könnyen elhulláshoz vezethet.
Akik nem tudnak vezetni, mindig erősebben csapják be a kocsiajtót.

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2009.10.01. csüt., 17:02

Én olvastam már olyan teknősről is, aki 4 évig ,,magábantartotta" a tojásait, megfelelő hely hiányában.

De ha kialakítasz egy szárazulatot, akkor olyat alakíts ki,amit később tojásrakóhelyként is használhatsz, esetleg a megfelelő anyag kicserélésével. Pl most kavicsos lesz, de majd ha ivarérettek lesznek,akkor átcseréled.

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2009.10.01. csüt., 17:07

lisasmith írta:Én olvastam már olyan teknősről is, aki 4 évig ,,magábantartotta" a tojásait, megfelelő hely hiányában.
Ilyen nincs! Ha tényleg ezt olvastad akkor ne hidd el :!:

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.02. pén., 20:56

bauri írta:
gjuhos írta:
nzoil írta:Hali!

Lassan nekikezdek az új terráriumnak,és érdekelne,hogy ha 2 különböző nemű teki van(még nem tudom hogy azok -e),akkor mindenképp kell nekik majd tojáslerakó rész?Mi van ha nem lesz nekik? :wink:
Semmi. Ha van nőstény, lerakja majd a vízbe és összetörik meg megeszik.
Még annyi kiegészítést fűznék gjuhos hozzászólásához, hogy......vagy nem rakja le a vízbe hanem visszatartja és az könnyen elhulláshoz vezethet.
Hmm,köszi,akkor azt hiszem hogy betervezem a tojásrakó részt is,ha kellene később...
Kb 15 hónapos tekiknél meglehet már elvileg állapítani hogy hím vagy nőstény?Mert néztem,de nem vettem észre különbséget rajtuk.

uborka
Tojás

Hozzászólás Szerző: uborka » 2009.10.03. szomb., 16:49

nekem is 2 van és halvány lila gőzöm sincs h milyen neműek :) mondjuk még picik!

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: Furtoske » 2009.10.03. szomb., 19:01

nzoil írta: ......
Hmm,köszi,akkor azt hiszem hogy betervezem a tojásrakó részt is,ha kellene később...
Kb 15 hónapos tekiknél meglehet már elvileg állapítani hogy hím vagy nőstény?Mert néztem,de nem vettem észre különbséget rajtuk.
Tegyél fel közeli képet a tekidről előről, amin jól látszanak az első lábak, és hátulról. :wink:
Ha tudunk, segítünk. :)
" Egészséges ember nincs, csak felületes diagnózis!"
Kínai császári orvos, akinek életéről semmit, haláláról annyit tudunk, hogy a fenti megállapítása után felnégyelték!

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2009.10.04. vas., 0:00

Az iszapteknősöknél nem mérvadó a karmok nagysága. Azon egyszerű oknál fogva, hogy egyformák mind a nőstényenél mind a hímeknél.

A haspáncélról tegyél fel képet úgy, hogy a farok látszódjon.

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.04. vas., 16:23

oké,akkor majd lehet megpróbálok csinálni róluk egy képet,csak nem könnyű,mert 1 másodpercre nem maradnak egy helyben :)
ja amúgy az iszapteknősök alatt a pézsmateknősöket is érted?

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2009.10.04. vas., 16:25

Vedd ki a vízből, fordítsd a hátára és úgy csinálj képet a haspáncélról és a farokról. Ne a vízben fényképezd le őket.

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.04. vas., 16:28

Igen,majd úgy akarom :)

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2009.10.04. vas., 17:06

nzoil írta:oké,akkor majd lehet megpróbálok csinálni róluk egy képet,csak nem könnyű,mert 1 másodpercre nem maradnak egy helyben :)
ja amúgy az iszapteknősök alatt a pézsmateknősöket is érted?
A legujabb rendszertani besorolás alapján a pézsmateknősök át lettek sorolva az iszapteknősök közzé. Így a latin nevük nekik is Kinosternon családnévvel kezdődik.

Japi1
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Japi1 » 2009.10.04. vas., 19:24

nzoil írta:...megpróbálok csinálni róluk egy képet...
Helló nzoil!
Kb így lehet. A mellékelt képen egy hím és egy nöstény van. Egyszerre kerültek hozzám 2007. márciusában, akkor mindkettő /mindhárom/ egyforma volt, 3cm nagy. Később derült ki, hogy egy hím, és két nöstény közönséges pézsmateknősről van szó, rendszertani nevén Kinosternum odoratum, régi besorolás szerint Sternotherus odoratus. Náluk is, mint a legtöbb teknősfajnál, a hím a kisebb, ezenkívül a farkuk sokkal erőteljesebb, nagyobb. Remélem, ez a képen is jól látszik. Elég nehéz volt a kettőtt együtt fényképezni, főleg a hím viselte nehezen a szereplést.
Japi

http://kepfeltoltes.hu/091004/737139886 ... es.hu_.jpg
A Kis Hercegnek azt mondta a róka, hogy ha megszelídítettél, felelősséggel tartozol értem!

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.05. hétf., 8:16

Oké,köszi,akkor majd csinálok róluk így egy képet,de ahogy néztem,mindkettőnek kicsi a farka,és nincs ilyen nagy különbség köztük,max 1 centi,de szerintem még annyi se.
A 8-9 centis méret amúgy normális egy kb 15 hónapos pézsmánál?Vagy eléggé változó?

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.21. szer., 10:45

Na csináltam képet róluk :) Nem tudom hogy mennyi látszik belőlük,mert alig akartak nyugton maradni,főleg a kisebbik...
http://kepfeltoltes.hu/091021/tekik_www ... es.hu_.jpg
A képek nem méretarányosak,valójában épp a jobbboldali kisebb kicsit,bár szerintem max 1 centi van köztük.
Én a jobboldalira gyanakszom hogy esetleg hím,mert kisebb is,mintha picit vastagabb lenne a farka is(bár lehet csak bebeszélem),az orra,pofája is kicsit hegyesebb,meg ő picit talán agresszívebb,jobban védelmezi a helyét is,meg kevésbé marad meg a kezemben is stb,ha számít ez valamit.
vagy még lehet hogy amúgy is túl fiatalok hogy meglehessen állapítani a nemüket?kb 15 hónaposak lehetnek.

Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: Teki imádó » 2009.10.21. szer., 15:21

Szerintem mindkét teknősöd kislány, de nem biztos. Lehet, hogy a szemem csal, de mindkét teknősnek kicsi a farka és ahogy Japi leírta, a hím teknősöknek erőteljesebb, vastagabb.

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.22. csüt., 15:13

Teki imádó írta:Szerintem mindkét teknősöd kislány, de nem biztos. Lehet, hogy a szemem csal, de mindkét teknősnek kicsi a farka és ahogy Japi leírta, a hím teknősöknek erőteljesebb, vastagabb.
Értem,köszi.Remélem hogy tényleg lányok,mert jobb lenne,akkor nem kéne még a tojásrakó hellyel is kinlódnom,mert épp most tervezem az új helyüket. :wink:
Csak nehogy később mégis kiderüljön hogy az egyik fiú :shock:

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2009.10.22. csüt., 15:17

Szerintem is lányok.

De tojásrakó hely éppen e tény miatt szükséges. Ha nem találnak megfelelő helyet akkor szerencsés esetben a vízbe pottyantják el. Ha nem teszik akkor vissza is tarthatják és akkor bizony dokihoz kell vinni őket.

Így olyan terkót tervezz ahol van kialakírtva tojásrakó hely is. Hidd el nem nagy munka bele tenni.

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.22. csüt., 15:36

Hát igen,ezért akartam inkább későbbre halasztani az új terrárium készítését,akkor már bztosan tudnám a nemüket.Na mindegy,akkor lesz tojásrakó rész is :)
Amúgy mekkorát érdemes minimum csinálni?Túl nagyot se akarok,csak amekkora tényleg szükséges.Pl mélységre is mennyi legyen?Olyan 6-7 centi elég pézsmatekiknél?

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2009.10.22. csüt., 16:02

Az alapterülettől függ a tojásrakó hely méretet. Nálam 80*50*50 terkóben vannak. A tojásrakó hely 50*20*6 centi.

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.22. csüt., 16:09

értem,köszi!

Chelona
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: Chelona » 2009.10.23. pén., 16:45

nzoil írta:Oké,köszi,akkor majd csinálok róluk így egy képet,de ahogy néztem,mindkettőnek kicsi a farka,és nincs ilyen nagy különbség köztük,max 1 centi,de szerintem még annyi se.
A 8-9 centis méret amúgy normális egy kb 15 hónapos pézsmánál?Vagy eléggé változó?
Az én pézsmám is kb. 15 hónapos, de sokkal kisebb, csak 5 cm a páncélhossza. Mindig is sokkal kevesebbet evett, mint az iszapok, még ma is csak egy fél halat bír egyszerre megenni. A szakirodalom a felnőtt méretre 8-14 cm-t ír, és hát van különbség a 8 meg a 14 között is.

A kis iszapom 4,5 centi, szóval csak féllel kisebb, pedig ő még csak 10 hónapos.
A nagy kb 17-18 hós lehet, 6,5 cm.

Szerintem sokmindentől függ a méret, ahogy az ékszereknél is. Remélem, egyikünknek se kell aggódnia.
KépKép

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.24. szomb., 13:17

De Jó lenne ha még az enyémek is 5 centi körüliek lennének :wink: Sőt,felőlem 2-3 centisek is maradhattak volna :lol:
Remélem azért hogy nem lesznek 14 centisek,jobb lenne ha kisebbek maradnának.A tiéd akkor biztos nem fog olyan nagyra megnőni már.
Hím amúgy?Vagy nem tudod?

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.25. vas., 16:07

Üdv!
Valaki nem tud egy jó megbízható oldalt,ahol esetleg felvannak sorolva hogy melyek azok a növények amiket nyugodtan megehet a teki?vagy esetleg amik mérgezőek lehetnek rájuk?Vízi és szárazföldi.
Vagy pl a vízinövények közül egyik sem mérgező,csak a szárazföldi lehet az?Mert szárazföldi/terráriumi növényeknél többnél is olvastam hogy mérgező,de hogy most a teknősökre is vajon...
Köszi!

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2009.10.25. vas., 20:17

A szárazföldi tekik megehetnek mindent amit a természetben találsz. A teknősökre nem úgy hat a természetes méreg mint a melegvérű emberekre. Így sok olyan növényi méreg ami a melegvérűekre ártalmas az a teknősökre ártalmatlan. Vagy pedig nem eszik meg ami a számukra ártalmas lehet.

Vízi teknősöknél pedig csak vízi növényt adj a terráriumukba. A vízi növény nem kezd el rohadni a vízben mint a szárazföldi társaik így addig van a vízben amíg meg nem eszik a tekik. A szárazföldi növény egy idő után az egész vizet tönkre teszi.

Személy szerint én nem tudok ilyen oldalt. A németeknél jelent meg egy könyv amelyben le van írva, hogy milyen növény adható a tekiknek.

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.26. hétf., 7:11

Nos csak azért érdekelne,mert az új helyüket szeretném kicsit természetesebbre megcsinálni,próbálnék vízinövényeket is tenni be hozzájuk(esetleg megpróbálom úgy berendezni hogy ne nagyon tudjanak hozzáférni,legalább a gyökerükhöz),meg készítek hátteret is,és oda is szeretnék szárazföldi növényeket is tenni.Csak a száraz részhez is mindenképp olyat akarok betenni ami nem árthat nekik,ha esetleg mégis elérnék azokat is,vagy beleesik a vízbe a levelük stb.
Németül nem tudok,úgyhogy az nem sokat segítene szerintem,hacsak nem jelent meg angolul is :)

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: Furtoske » 2009.10.26. hétf., 7:59

Nos, mint ahogy bauri is írta, a "mérgező növények" az esetek többségében más hatást váltanak ki az emberen, és mást (legtöbb esetben semmit) a hüllőkön, így a teknősökön is.
Ennek ellenére az egyébként nagyon ritkán előforduló, de ezek közül legtöbb problémát okozó helyzetet az édesvízi teknősök akváriumát, aqua-terráriumát körül ölelő "veszélyes" szobanövények okozhatják.
Pontosabban a vízbe hulló növényi részek (virág-szár-levél), vagy a túl közel, víz fölé hajló levelek, virágok, a növény egyéb részei.
Megfelelő körültekintéssel gyakorlatilag bármilyen szobai növénnyel, virággal díszíthetjük a teknősünk környezetét.
Leírok pár jellegzetes szoba-növényt a teljesség igénye nélkül, ami adott esetben "veszélyes" lehet az emberre, elsősorban a kisgyerekre, aki mindent kipróbál, "megkóstol".
Ezek többsége a teknősökre nem annyira veszélyes, de nem érdemes kipróbálni!

Ciklámen
  • virágzata és szára enyhén, míg föld alatti gumója már erősen mérgező. A 2-3 cm átmérőjű, szabálytalan kis gömbök szaponint, és mérgező cyclamin glükozidot tartalmaznak.
Diffenbachia
  • Az egyszikű növény minden része mérgező kalcium-oxalátot, oxálsavat, valamint cyanogén-glükozidot tartalmaz.
Filodendron
  • A veszélyes anyagot - amit a dzsungelek vadászai nyílméregként használnak - nem levele, vagy szára tartalmazza, hanem különös, pikkelyes légzőgyökerei, vagy az életében egyszer hozott, kukoricacsőre emlékeztető virága. A közvetlenül föld felett szerteágazó, akár több méterre is megnövő léggyökerek, „csápok” sérült részeiből "kibuggyanó" nedv akár még a bőrön át felszívódva is toxikus problémákat okozhat.
Fikusz
  • A kétszikű szobafikusz hatalmas bőrnemű levelében, valamint szárában tejnedv „csörgedez”, ami gyantát, kaucsukot, kumarint és különböző proteineket tartalmaz.
Kroton
  • Egy példányon egyszerre található zölden, vörösen, valamint sárgán mintázott, lándzsahegyre emlékeztető levél, amely - a szárral együtt - mérgező tejnedvet tartalmaz.
Mikulásvirág
  • A növény tejnedve mérgező
Begónia fajok
  • Levelük vagy hajtásuk enyhén mérgező
Korallbokor
  • Virága vagy termése enyhén mérgező
Aszparágusz fajok
  • A növény minden része enyhén mérgező, nedve a bőrön át felszívódva is kifejti hatását.
Anyósnyelv
  • Levele vagy hajtása közepesen mérgező
amarillisz
  • Ennek a gyönyörű növénynek gyakorlatilag minden része mérgező, a hagymájától a szárán és a levelein át egészen a virágokig. A növény nedve a bőrön át felszívódva is kifejti hatását.
leander
  • A növény részei alkaloidákat és glikozidokat tartalmaznak
jácint
  • A hagymájában és leveleiben található anyagok, kalcium-oxalát-kristályok és az alkaloidok komoly veszélyt jelenthetnek.
rákvirág
  • A növényben található nagy mennyiségű kalcium-oxalát-kristályai miatt a növény minden része mérgező.
bauri - ez lehet, hogy megérne valahol egy külön topikot. :)
" Egészséges ember nincs, csak felületes diagnózis!"
Kínai császári orvos, akinek életéről semmit, haláláról annyit tudunk, hogy a fenti megállapítása után felnégyelték!

Teki imádó
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: Teki imádó » 2009.10.27. kedd, 12:59

Fürtöske: Ámulok és bámulok :-)

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.27. kedd, 13:19

Köszi Fürtüske!

Régen tettem be nekik vízijácintot,és csak később olvastam hogy mérgező (Sajnos a boltos nem mondta hogy mérgező lehet,vagy nem tudta,pedig mondtam hogy teknősökhöz viszem) :shock:
Még szerencse hogy nem ártott nekik,pedig elég sokat harapdálták,meg a gyökeréből szerintem ettek is.De valószínű akkor hogy a vízijácint nekik nem árt,vagy csak szerencsém volt...Mostmár jobban odafigyelek hogy mit teszek be nekik,mert az eladókban se lehet megbízni teljesen :?

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.28. szer., 8:59

Azon gondolkoztam hogy most az iszap/pézsma tekiknek egyáltalán kell UV-s lámpa vagy nem? :roll:
Mert ugye olvasom hogy nem mindegyik szokott napozni,nálam is csak az egyik szokott kimenni ,ő se mindennap,a másik meg szinte soha...na most ha fontos lenne,akkor azt jelentené hogy amelyek nem napoznak,azoknak előbb utóbb valamilyen baja lesz.De ha az akvaterráriumban nem napoznak egyesek,akkor gondolom kinnt a természetben se napozna.
Vagy az is sokat jelent számukra UV szempontjából,ha néha kidugják a fejüket a vízből?Meg úgy pihennek,hogy csak a fejük van kinn?
Mert gondolom a víz alatt szinte semmi uv-t nem kapnak...
Tehát akkor hogy is van ez?
Amúgy nézegettem az Exo-Terra Repti Glo fénycsöveket.Ezekből milyet érdemes betenni?vagy egyedül a távolság szabja meg?Mert pl a 10.0-ás 50 cmig hatásos,vagyis ha mondjuk kb 30-35 centi magasan lesz,akkor ezt érdemes venni?Az nem számít hogy sivatagi hüllő számára ajánlott pl?Nem lesz erős?

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2009.10.28. szer., 11:39

Nálam csak a szárazföldi teknősöknél van UV fénycső. A vízi tekiknél nem szoktak használni. Mint írtad a víz elég rendesen meg tudja szűrni a UV sugarakat.

Elég nekik egy spot lámpa ami alatt tudnak melegedni, napozni.

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.28. szer., 12:52

Hm,én meg eddig úgy tudtam hogy csak akkor nem kell ha nyáron megtudjuk oldani hogy érje őket napfény...vagy ez pl az ékszerteknősre vonatkozik?Náluk nincs olyan hogy egyik napozik másik meg nem?Mindegyik szokott?És nekik kell uvb,nem pedig a pézsmáknak?legalábbis itt a fórumon is olvastam hogy használnak uvb lámpát ékszerteknősöknél is,és a teknős.hu-is ajánlják ha nem tudjuk őket nyáron napoztatni.Meg mintha még a régi fórumon is olvastam volna hogy iszapteknősöknél is sokan használtak.
Bocs hogy ennyit kérdezek,csak az új helyüket már úgy akarom megcsinálni hogy jó legyen.

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2009.10.28. szer., 13:05

Ha használsz az soha nem baj. De hidd el a vízi teknősök nem anníra igénylik az UV sugarakat mint a szárazdöldi fajok.

Lehetőleg minden állatot legyen az teknős, kaméleon stb. nyáron tartsuk szabadban. A nyári napfényt nem lehet tökéletesen utánozni.

Én csak a személyes tapasztalatom tudom elmondani azaz én nem használok a vízi tekiknél UV-t. De így is egészségesek az állatok és egészségesek a kikelt kicsik is.
Ártani nemártasz vele, őt használ is nekik. De amélkül is működik.

nzoil
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: nzoil » 2009.10.28. szer., 13:17

Rendben,értem,köszi!

Tibko
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Tibko » 2010.02.01. hétf., 12:27

Én nemrég voltam egy állatkereskedésben, és láttam kistekiket... Nagyon megtecettek. Azthiszem pézsmatekik voltak, kicsi, fekete. De ugyvolt kiirva, hogy MINI teknős, hát nemtudom... De nekem az iszaptekik tartása idegen. Van még a sárgafülűm, de pl. ien iszapok egy 100X50X50- esben elférne 3 darab?
...

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2010.02.01. hétf., 13:37

Szerintem igen.
De inkább csak kettőt vennék bele.

És olvass utánuk,ebben a topikban sok hasznos info van.

sutee84
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: sutee84 » 2010.02.01. hétf., 14:36

Szerintem 3 kifejlett pézsmateknőst (szerintem azt láthattál) tarthatsz ekkora akváriumban,bár a magasság nem annyira fontos, mert nem szeretik a mély vizet, és inkább csak az aljzaton mászkálnak, nem igazán úsznak, mint az ékszerteknősök.
Csatolmányok
sterno3.jpg
ilyenek a kis közönséges pézsmateknősök (kinosternon odoratum)
sterno3.jpg (41.65 KiB) Megtekintve 24725 alkalommal.

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2010.02.01. hétf., 15:18

Sutee,
milyen aljzat van nekik betéve?

sutee84
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: sutee84 » 2010.02.01. hétf., 16:01

Szia Lisasmith!

A lenti kép nem saját, csak gyorsan kerestem a googlen egy képet kicsi pézsmákról, hogy Tibko eltudja majd dönteni, hogy ilyet látott-e. Én amúgy apró folyami kavicsot használok, amit a képeim között meg is tudsz nézni.

Üdv,
Sutee84

Tibko
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Tibko » 2010.02.01. hétf., 17:08

Köszike a képat, sokat segitett... Igen, pont ienek voltak. Azt olvastam, hogy büdöset áraszt ha megzavarják, ez igaz? Minthogy nektek szokott büdit árasztani? Meg aljzatra csak kavicsot akarnék rakni, es anyi vizet, hogy a szűrö elmerüljön, kb. 10-15 cm, de megmérem.
...

Tibko
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Tibko » 2010.02.01. hétf., 17:11

18cm. De ugy van betervezve, hogy lesz meg egy sziklás rész a vizben oda is kimehetnének és a kijárora is... NEmtudom art-e nekik a mély viz, minthogy kedvelik-e vagy meg e fulladnak...
...

sutee84
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: sutee84 » 2010.02.01. hétf., 18:37

Szia!

A 18cm nem sok nekik, bár ha a boltban nagyon alacsony vízben vannak, akkor folyamatosan kellene megemelni a vizüket, hogy megszokják. Nekem régen is volt pézsmám, és most is tartok, ezidáig 2x éreztem, hogy büdöset árasztott, 1x régen amikor az állatorvos injekciózta, és most az egyik kicsim, amikor valamiért kivettem az akváriumból, de amióta megszokták, hogy külön etetem őket, azóta semmi. Aljzatnak a kis kavics megfelelő, csak 2-4 cm vastagon legyen, hogy tudjanak túrni benne, illetve sok tereptárgyat tegyél be nekik (pl, kövek, fa, növények stb.), hogy könynen tudjanak levegőzni. Napozni nem nagyon szoktak, szóval a kimászó kő nem létfontosságú, de nekem is van az akváriumban.
A képeimnél megnézheted, hogy én hogyan tartom őket, bár azóta már kicsit változott, és én is emelni fogom hamarosan a vízszintjüket, csak előbb be szeretnék szerezni egy új kimászót beépített szűrővel (ilyet: http://petnet.hu/termekek/terrarisztika ... 20cm/8075/).

Tibko
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Tibko » 2010.02.01. hétf., 19:01

Köszike a választ... Azthiszem tudom hogy fogom megoldani... Először a kisebb akváriumban fogom tartani őket, és a heti tisztításnál megnövelemmajd a víz szintjét... Kimászó már bele van épitva az aksiba, igy rendeltük. Akkor lámpát nem veszek, ha nem kell a napozás. Az igaz, hogy már 3-4 éves korban ivarérettek?
...

sutee84
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: sutee84 » 2010.02.01. hétf., 19:43

Igen, elég korán lesznek ivarérettek 4-5 éves korban. Ha már van kimászó akkor egy lámpát is tegyél oda (TESCO-ba, OBI-ba, vagy a Cora-ba kapsz csíptetőset 1500 Ft-ért + 40W-os spot izzó). Miért takarítod hetente, nincs szűrőd?

Tibko
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Tibko » 2010.02.01. hétf., 19:46

Tudod, az nagyon kicsi akvárium,nemférne el benne... Azt adták a tekihez mikor vettuk, kb. 160 SKK volt... De most így € val már más... Azért félek a vásárlástól, mert mindenütt a kis pézsmak 14€-k amiket láttam, és neaggy Isten vennék egy beteg példányt, és elpusztulna, az nemlenne jó, mert nagyon drága...
...

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2010.02.01. hétf., 20:42

Szia,

az még olcsó ára a pézsmának.
Mondjuk a közönséges pézsma kb annyi szokott lenni.
A fedeles pézsma( http://trionyx.uw.hu/Tekik/fedeles_pezsmateki1.gif ),amit láttam még állatkereskedésekben,de az 7-8ezer forint körül van.

Megfelelő tartás mellett nem pusztul el,
és a bolti beteg példányok kiszűrésére pedig:
http://hazibarkacs.hu/Furtoske/Tknsk/yyelo.htm
Görgess lejjebb,hogy a megvétel.

EZ egy veterán fórumtag,Fürtöske oldala,javaslom,hogy olvasgasd,mert nagyon hasznos.

Tibko
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Tibko » 2010.02.01. hétf., 21:08

Köszi a sok segitseget, megnézem az oldalt is. De miért ien drága a pézsma? Anyira ellenálló? Vagy csak kicsi?
...

lisasmith
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: lisasmith » 2010.02.01. hétf., 22:17

Utóbbi.

Tibko
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Tibko » 2010.02.02. kedd, 7:25

Hát egyszer élünk... Nekem nagyon tetszik. Már tapasztalataim is vannak, mindent jól meglehetne csinálni, apuékon ál minden. Még a pénzem is megvan rá... 3 db-ra kellene 42€, kicsit sok pénz, de annak idején átszámitva a sárgafulut is kb. 14€ ert vettuk. De ha ien kicsi, akkor mien kis tojást rakhat? Ki tart innen iszaptekiket rajtad kivül? Szaporodtak már neked?
...

sutee84
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: sutee84 » 2010.02.02. kedd, 10:19

Bauri tart több fajta iszapteknőst is, és ő szaporítja is őket, így ő sok mindenben tudna neked segíteni.
Amúgy szerintem a 14 euro teljesen korrekt ár, én itt szegeden 6500 Ft-ért vettem a pézsmáimat, és 7500 Ft-ért a fedeles pézsmámat, és most vettem pesten a kis tekiben egy csíkos iszapteknőst is 8900 Ft-ért.
A tojások átlagos hossza 27 mm a szélessége pedig 14-17 mm a Farkas/Sasvári könyv szerint, és 26-30 C-on 60-80% páratartalom mellett 80-100 nap alatt kelnek ki, a mindössze 22-24 mm páncélhosszú kis teknősök.

Tibko
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Tibko » 2010.02.02. kedd, 15:29

Akkor még olcsók is... Akkor Baurival felveszem a kapcsolatot. De majd még szétnézek inkább, hogy hátha lesz majd olcsóbb is, de csak szerintem úgy érné meg venni őket, hogy tavaszra, hogy pont mikor a halak felélednek, és lehessen menni halászni.
...

BUTTON_POST_REPLY