Album

Ide tehetitek fel a fórum működésével kapcsolatos kérdéseiteket
Simson
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Album

Hozzászólás Szerző: Simson » 2009.05.31. vas., 20:27

A régi fórumról ismert album felkerült erre a fórumra is. Felül a GYIK, Keresés, stb linkek mellett találjátok meg. Még nem működik tökéletesen, de hamarosan be fogjuk állítani.
Itt tehettek javaslatokat, hogy milyen kategóriákat hozzunk létre.
Ezen kívül azt szeretném kérni, hogy mivel én fordítottam ezt is, itt jelezzétek, ha fordítási hibát találtatok.

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: Furtoske » 2009.05.31. vas., 21:03

Feltöltöttem egy képet a személyes albumba.
Nekem simán ment, nem volt semmi probléma. :)
Ráklikkelve egyből bejött a nagyítás is.
Nekem nem tűnt fel fordítási probléma.

Esetleg az Kép gombot át lehetne nevezni Feltöltés - re. :)

Most IE8-at használok. :wink:
" Egészséges ember nincs, csak felületes diagnózis!"
Kínai császári orvos, akinek életéről semmit, haláláról annyit tudunk, hogy a fenti megállapítása után felnégyelték!

Simson
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Simson » 2009.05.31. vas., 23:39

Lecseréltük a gombot :)

Egy rövid ismertető az új albumhoz:
Mivel a tárhely sajnos korlátozott, az albumba max 200KB-os képeket tudtok feltölteni. Ebből a személyes galériába 20-at, illetve további 10-et a publikus képek közé.
Több módszer is van rá, hogy egy több MB-os fényképből 200 KB-os képet csináljunk, ezek közül a legegyszerűbbet leírom.
Megnyitod a fényképet, a billentyűzeten megnyomod a Print Screen gombot. Elindítod a paintet, (start>programok>kellékek), és ctrl+v. Ekkor megjelenik a paintben rajzként az, ami az előbb még a monitorodon volt. Ezt el tudod menteni JPG-ként, így kis fájlméretű képet kapsz.
Ha a paintben megjelent képből ki akarod vágni magát a fotót (pl mert nem teljes képernyőn nézted), akkor keretezd be (bal oldalon 2 oszlopban vannak az ikonok, a jobb oldali legtetejére kattintva tudsz keretezni), majd a bekeretezett részre jobb gombbal kattints, és ott válaszd a Fájlba másolás opciót. Ezt még csak bmp-ként engedi menteni, ami túl nagy lesz, így ezt még1x meg kell nyitni painttel, és úgy elmenteni JPG-ként.
A képek max mérete: 800*600 pixel

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: Furtoske » 2009.06.01. hétf., 9:28

Egy másik egyszerű lehetőség képek átméretezésére.

Ma már sztinte minden otthoni számítógépen fenn van a Microsoft Office 2003 vagy 2007 változata.
Ebben megtalálható a Microsoft Office Picture Manager, természetesen csak akkor, ha full telepítéssel lett felrakva.
De ha nem, akkor is hozzá adható, ha a telepítő lemezt berakjuk, és kijelöljük, hogy ezt is telepítse fel.
Megtaláljuk a Start - Minden program - Microsoft Office - Microsoft office eszközök mappába.
Itt készíthetünk róla egy parancsikon egy jobb klikkel, majd ezt behúzhatjuk vagy az Asztalra, vagy a tálca Gyorsindítás csoportjába.

Kép

Kép

Ha elindítjuk, mindig a C:\Dokument and Settings\ ...... \Dokumentumok\Képek mappa fog bejönni alapból, ezért a szerkeszteni kívánt képet egyszerűbb ide bemásolni.

Kép

A beolvasott képek közül jelöljük ki azt, amelyiket át kívánjuk méretezni, és klikkeljünk felül a Szerkesztés opcióra.

Kép

Majd a jobb oldalon klikkeljünk az Átméretezés opcióra

Kép

Ekkor a jobb oldalon új forma jelenik meg. Itt nem kell semmihez nyúlni, csak jelöljük be az Eredeti méret adott százalékba opciót, majd csökkentsük a méretet a Lefelé gomb segítségével.
Érdemes 640x480-as méret körüli értékre beállítani. Ez még nagyon jól látható, de méretben még 24 bit mélységben is 100 kB alatti fájlméretet ad!
Ezután klikk az OK gombra.

Kép

Az általunk készített átméretezett fájlt mentsük el más néven! Így az eredeti is megmarad!
Ezután zárjuk be az ablakot.
Ekkor még kapunk egy üzenetablakot, hogy az általunk átméretezett eredeti fájl megváltozott, nincs elmentve.
Ne is mentsük, a Nincs mentés gombot válasszuk!
Kínai császári orvos, akinek életéről semmit, haláláról annyit tudunk, hogy a fenti megállapítása után felnégyelték!

Simson
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Simson » 2009.06.01. hétf., 13:51

Beállítottam, hogy a képek ne egy üres lapon jelenjenek meg, hanem azon a lapon, amit néztek épp. Mivel a személyes galériában 20 kép lehet, ezért úgy lesz elrendezve, hogy 5 sor, 4 oszlop.

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: Furtoske » 2009.07.26. vas., 10:02

Csak egy ötlet, vagy javaslat:

A képgalériába feltölthető képek méretét egy picit nagyobbra lehetne engedélyezni.
Az általában normál méret a 640x480, vagy a 800x600. Ez utóbbira is van beállítva a max. méret.

Ennek ellenére még a normál fényképező gépek, mobilok is néha egypicit valamiért eltérnek ettől.
Most is feltöltöttem 2 képet, mindkét képet pár pixel miatt át kellett méretezni annak ellenére, hogy mindegyik még 100k alatt volt méretben.
Az egyiknek 800x604, a másiknak 800x602 volt a mérete, és már nem engedte fel eredetibe.
Szerintem a 820x610-es engedélyezett méret nem változtat különösebben sem a méreten, sem az elfoglalandó területen, de ilyen extrém esetben legalább nem kell átméretezéssel foglalkozni. (???)

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: gjuhos » 2009.07.26. vas., 11:40

Most beállítottam 1200x900-at és növeltem a feltölthető képek számát is, mert koránt sem telik olyan sebességgel a tárhely, mint ahogyan számítottunk rá.

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: Furtoske » 2009.07.26. vas., 15:55

:)
Köszi!

Mate
Felnőtt teknős
Felnőtt teknős

Hozzászólás Szerző: Mate » 2010.02.27. szomb., 17:06

most töltöttem fel képeket és az 1ik képet rossz helyre töltöttem fel.
Szárazföldi teknőst ábrázol a kép de a vízihez tettem. át bírjátok rakni vagy törlitek és újra tegyem fel?
1000 bocs!!!

Simson
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Simson » 2010.02.27. szomb., 18:33

Semmi gond, átraktam.

Simson
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Simson » 2010.03.09. kedd, 19:42

Próbálom beállítani, hogy a friss képek láthatóak legyenek a főoldal alján. Egyelőre sajnos nem sikerül, csak azért írom le most, hogy tudjátok, mi az az üres téglalap ott lent.

ágó
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: ágó » 2010.06.07. hétf., 17:23

Sziasztok!

Szeretnék pár képet feltölteni a kis tekikről, de nem tudom olyan kicsire méretezni a képet, hogy sikerüljön? béna vagyok biztos

Segítsetek légyszíves!

Milyen formátumban lehet/érdemes képet feltölteni: jpg, gif, bmp, tif.... ??? Én a paint-ben nyitottam meg az eredeti képet és ott méreteztem át, majd mentettem el másként, denekem a 171 kbyte-s jpg formátumú képre is azt mondta, hogy túl nagy méretű, amikor fel akartam tölteni a személyes galériámba a képet???

Pedig itt azt olvastam, hogy a 200 kb-ig engedélyezi...

Köszi és bocsánat, hogy fárasztalak Titeket ezzel...
ágó

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: gjuhos » 2010.06.07. hétf., 17:33

ágó írta:Sziasztok!

Szeretnék pár képet feltölteni a kis tekikről, de nem tudom olyan kicsire méretezni a képet, hogy sikerüljön? béna vagyok biztos

Segítsetek légyszíves!

Milyen formátumban lehet/érdemes képet feltölteni: jpg, gif, bmp, tif.... ??? Én a paint-ben nyitottam meg az eredeti képet és ott méreteztem át, majd mentettem el másként, denekem a 171 kbyte-s jpg formátumú képre is azt mondta, hogy túl nagy méretű, amikor fel akartam tölteni a személyes galériámba a képet???

Pedig itt azt olvastam, hogy a 200 kb-ig engedélyezi...

Köszi és bocsánat, hogy fárasztalak Titeket ezzel...
Szia! A 171 kbyte már jó, valószínűleg a kép mérete túl nagy. 1200 x 900 pixelnél ne legyen nagyobb a kép (ezt az átméretezésnél lehet beállítani) és 200 kb-nál ne legyen nagyobb a file (amit többnyire a "mentés másként"-nél kell beállítani)

ágó
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

köszönöm :)

Hozzászólás Szerző: ágó » 2010.06.07. hétf., 22:36

Szió!

Köszönöm szépen, 1 kép kivételével sikerült :-) az az 1 nem akarja az igazságot, pedig most már minden stimmel vele és mégsem... :lol:

szép estét,
ágó

gyozo70
Tojás

Hozzászólás Szerző: gyozo70 » 2010.08.26. csüt., 12:22

SZIASZTOK
Kérlek segitsetek mert nagyon kuka vagyok a számito géphez és nem tudok a tekikröl képet felteni igy nehéz a kérdéseimet is a hozzá értökhez intéznem.köszönöm

BUTTON_POST_REPLY