teknősök a szabadban

A vízi teknősök szabadban tartásával kapcsolatos fórum
Síla
Tojás

Hozzászólás Szerző: Síla » 2011.08.16. kedd, 16:35

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon.Van egy kis kerti tavunk és vettünk bele egy kis kb 5cm-es sárgafűlü ékszer teknőst.
Az eladónak mondtam hogy tóba szeretnénk de nem mondta hogy a teki kicsi még ehhez.Most pedig mindenhol ezt olvasom.2-3 hete tettük bele,azóta nem láttuk :( .Ha a vízbe beérő kövekre teszünk halat az napokig ott marad de ha a vízbe dobjuk akkor eltűnik .Aranyhalak(kicsik is) és békák vannak a tóban.Illetve hínárok,tavirózsák stb.Kövekre is ki tudna mászni,van betéve egy fatörzs is mégsem látjuk hogy kimászna.Aggódok hogy lehet elpusztult.
Egyébként amikor elhoztuk az üzletből nagyon kis virgonc volt és nagyon sok helyre be tud bújni a kövek közé ezért reménykedem még.
Mivel tudnám előcsalogatni?Kiváncsi vagyok a véleményetekre.Előre is köszi!!!

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: gjuhos » 2011.08.16. kedd, 18:52

Síla írta:Sziasztok!
Új vagyok a fórumon.Van egy kis kerti tavunk és vettünk bele egy kis kb 5cm-es sárgafűlü ékszer teknőst.
Az eladónak mondtam hogy tóba szeretnénk de nem mondta hogy a teki kicsi még ehhez.Most pedig mindenhol ezt olvasom.2-3 hete tettük bele,azóta nem láttuk :( .Ha a vízbe beérő kövekre teszünk halat az napokig ott marad de ha a vízbe dobjuk akkor eltűnik .Aranyhalak(kicsik is) és békák vannak a tóban.Illetve hínárok,tavirózsák stb.Kövekre is ki tudna mászni,van betéve egy fatörzs is mégsem látjuk hogy kimászna.Aggódok hogy lehet elpusztult.
Egyébként amikor elhoztuk az üzletből nagyon kis virgonc volt és nagyon sok helyre be tud bújni a kövek közé ezért reménykedem még.
Mivel tudnám előcsalogatni?Kiváncsi vagyok a véleményetekre.Előre is köszi!!!
Rendesen körbe van kerítve a tó, hogy ne tudjon elszökni?

Síla
Tojás

Hozzászólás Szerző: Síla » 2011.08.16. kedd, 19:52

Nincs.............

gjuhos
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: gjuhos » 2011.08.17. szer., 7:48

Síla írta:Nincs.............
Akkor jó esélyel az első napozást követően egyszerűen elsétált.

Síla
Tojás

Hozzászólás Szerző: Síla » 2011.08.17. szer., 8:27

Hát azt nagyon sajnálnám :(

Nicy
Tojás

Hozzászólás Szerző: Nicy » 2011.08.27. szomb., 11:06

A teknősöket nehéz meglesni,mivel nagyon jó a látásuk. A pici tekimet én is csak ritkán látom.
A nagy viszont már felfedezte a msáik tavunkat is. Aztán rájött,hogy a másikban van a kaja,úgyhogy visszamászott. :P De nagyon szeret napozni,állandóan kint van. 8)

Síla
Tojás

Hozzászólás Szerző: Síla » 2011.08.27. szomb., 12:31

Szerintetek van értelme le engedni a tó vizét?Hátha megtalálnánk.......

Nicy
Tojás

Hozzászólás Szerző: Nicy » 2011.08.27. szomb., 22:25

A halak nem hiszem,hogy örülnének neki. Ha megbolygatod az élőhelyüket stresszelni fognak és fogékonyabbak lesznek a betegségekre.
Próbáld meg meglesni. Napos időben az enyéim gyakran előjönnek,még a pici is. Óvatosan kell megközelíteni és hallgatózni. Ha csobbanást hallasz,akkor még megvannak. :D
(Mi a garázsból vagy a bokor mögül szoktuk :wink: )
Etetni én egy deszkáról etetek,ami a vízen úszik, mert ha csak úgy bedobálod a vízbe,megeszik a halak. A kövekről meg nálunk elhordták a madarak.
Sok sikert! :wink:

Síla
Tojás

Hozzászólás Szerző: Síla » 2011.08.30. kedd, 11:06

Ok!
Köszi!!!

zolee21
Tojás

.

Hozzászólás Szerző: zolee21 » 2011.09.17. szomb., 14:21

Udv.
21 fokos a teknosok vize most!kb 200 literes medenceben vannak!haza vigyem oket vagy maradhatnak meg kint?
Koszi
Zoli

Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Eddie » 2011.09.17. szomb., 23:57

Sztem 21°C még nem gáz, de persze függ fajtól és mérettől is...

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Re: .

Hozzászólás Szerző: Furtoske » 2011.09.18. vas., 8:20

zolee21 írta:Udv.
21 fokos a teknosok vize most!kb 200 literes medenceben vannak!haza vigyem oket vagy maradhatnak meg kint?
Koszi
Zoli
Szia!

Az a 21°C napközben mérve egy cca. 400 literes medencében.
Ekkora kis mennyiségű víznek szinte semmi hőháztartása nincsen.
Éjszaka már 10°C - 15°C körülire hűl le a környezeti hőmérséklet, és persze nagyjából a medence vize is!

Javasolt lenne minél hamarabb bevinni őket valami stabilan melegebb helyre!
" Egészséges ember nincs, csak felületes diagnózis!"
Kínai császári orvos, akinek életéről semmit, haláláról annyit tudunk, hogy a fenti megállapítása után felnégyelték!

manci
Tojás

Hozzászólás Szerző: manci » 2012.02.26. vas., 16:35

Sziasztok !

Új vagyok a fórumon, mivel csak tavaly nyár óta van 2 sárga fülű meg egy piros fülű tekim. A szegedi vadasparkból kaptam őket, mivel nálam kerti tóban vannak egész évben, és most teleltek el először. Kb. 10 cm átmérőjűek.
Ezen a szép napos vasárnapon, amikor a jó időnek köszönhetően egy 1m átmérőjű körben kiolvadt a tó, azt látom, hogy a piros fülű tekim sétál a jégen, majd kimászott a szélén lévő kövekre napozni.
Mit tegyek? Vissza fog aludni? Hiszen még biztosan lesz fagy. Nagyon féltem, nehogy tüdőgyulladást kapjon, mert abban elpusztul. Adjak neki enni?

Van valaki, aki tud segíteni ebben a számomra új helyzetben?

"Manci"

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Anu » 2012.02.26. vas., 17:05

manci írta:Sziasztok !

Új vagyok a fórumon, mivel csak tavaly nyár óta van 2 sárga fülű meg egy piros fülű tekim. A szegedi vadasparkból kaptam őket, mivel nálam kerti tóban vannak egész évben, és most teleltek el először. Kb. 10 cm átmérőjűek.
Ezen a szép napos vasárnapon, amikor a jó időnek köszönhetően egy 1m átmérőjű körben kiolvadt a tó, azt látom, hogy a piros fülű tekim sétál a jégen, majd kimászott a szélén lévő kövekre napozni.
Mit tegyek? Vissza fog aludni? Hiszen még biztosan lesz fagy. Nagyon féltem, nehogy tüdőgyulladást kapjon, mert abban elpusztul. Adjak neki enni?

Van valaki, aki tud segíteni ebben a számomra új helyzetben?

"Manci"
Szia!

Nem nagyon vagyok otthon vízi teknős téren ilyen témában (arra sem esküdnék,hogy szükséges őket teleltetni,oké hogy kitelel de igénylik-e) viszont bekéne vinned szerintem,nincs még olyan meleg sem a tó sem a levegő,hogy kinn ébren legyen,főként nem éjszaka. Szerintem vidd be és pár nap alatt,fokozatosan melegítsétek,ne tedd be egyből egy felfűtött akváriumba! Adj neki enni. Igazság szerint most lehet,hogy hülyeséget mondok,viszont rosszabb eset az ha kinn marad és esetleg elpusztul! Szerintem addig fogjátok meg,amíg kinn sétál. És kérném hogy javítsatok ha tévedtem!!!

Kristóf
Tojás

tartás

Hozzászólás Szerző: Kristóf » 2012.03.10. szomb., 18:24

Sziasztok!
Ilyen szép időben már ki lehet rakni a kerti tóba a tekiket?
előre is köszönöm a segítséget:Kristóf

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Anu » 2012.03.10. szomb., 19:27

Kristóf írta:Sziasztok!
Ilyen szép időben már ki lehet rakni a kerti tóba a tekiket?
előre is köszönöm a segítséget:Kristóf
Szerintem várj még vele. Túl nagy hőingadozás van még,éjszaka durva lehülések,levegő sem és víz sem megfelelő.
Ahogy néztem általában 5° körüliek természetes tavaink,szóval kerti sem hinném hogy sokkal jobb volna.

robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

Hozzászólás Szerző: robee19 » 2012.03.14. szer., 17:58

Üdv!
Visszatérve a régi hozzászólásomra, békalencsét soha ne tegyetek teknős mellé :D Két nap alatt az összeset befalták, gondolhatjátok hogy nézett ki a víz miután átszaladt az emésztőrendszerükön :S
Más, hétvégére ha már ilyen jó időt jósolnak kivihetem a szabadba pár órára a tekiket napozni? És ha igen letehetem őket egy elkerített sima füves helyre, nem fognak felenni valamit ami ártana nekik?

ricsmo79
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: ricsmo79 » 2012.03.15. csüt., 9:09

Szerintem még ne vidd ki, mert a talaj nem lesz igazán meleg. Várhatsz még vele :)

robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

Hozzászólás Szerző: robee19 » 2012.03.15. csüt., 11:33

ricsmo79 írta:Szerintem még ne vidd ki, mert a talaj nem lesz igazán meleg. Várhatsz még vele :)
oké :)
És kösz az áthelyezést :) Egyébként épp most néztem napon 18,1 C° van éppen.

kayaman
Tojás

iszapteknősök kerti tóban

Hozzászólás Szerző: kayaman » 2012.03.20. kedd, 10:45

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek lehet-e közönséges iszapteknősöket (hím és nőstény, kb. 8 cm pácélhossz) kerti tóban tartani vörösfülű ékszerteknős (hím és nőstények), királyteknős (hím) mellet.

A tó lépcsőzetes kialakítású van sekély (kb. 20 cm a legsekélyebb) és mély (kb. 90 cm) része is.
Tuti éveznék a napfürdőzést :D

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Re: iszapteknősök kerti tóban

Hozzászólás Szerző: Anu » 2012.03.20. kedd, 17:39

kayaman írta:Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek lehet-e közönséges iszapteknősöket (hím és nőstény, kb. 8 cm pácélhossz) kerti tóban tartani vörösfülű ékszerteknős (hím és nőstények), királyteknős (hím) mellet.

A tó lépcsőzetes kialakítású van sekély (kb. 20 cm a legsekélyebb) és mély (kb. 90 cm) része is.
http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=119 Szia! 2. és 3. komment,másik oldalon Japi1 néhány hozzászólása. Vagyis: nem lehet
Azsem véletlen,hogy szabadon engedett vörösfülűek,veszélyeztetik mocsári teknősöket,pedig köztük nincs ~20 centis méret előny,vörös fülűek javára!

kayaman
Tojás

Hozzászólás Szerző: kayaman » 2012.03.20. kedd, 20:20

A teknősök közötti méret különbségek miatt nem lehet vagy a mély víz miatt?
Anu írta:
kayaman írta:Sziasztok!

http://teknosforum.com/forum/viewtopic.php?t=119 Szia! 2. és 3. komment,másik oldalon Japi1 néhány hozzászólása. Vagyis: nem lehet
Azsem véletlen,hogy szabadon engedett vörösfülűek,veszélyeztetik mocsári teknősöket,pedig köztük nincs ~20 centis méret előny,vörös fülűek javára!

Anu
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Anu » 2012.03.20. kedd, 21:19

kayaman írta:A teknősök közötti méret különbségek miatt nem lehet vagy a mély víz miatt?
Iszapok leginkább sekélyebb vizeket kedvelik,szóval ilyen max 30cm körüli víz mélység,ékszerek és tarajosok meg nagyonis jó úszók,tehát igényeik nem éppen egyformák,ezért sem nagyon illenek össze. De én inkább méret különbség miatt mondtam,hogy nem ajánlatos összerakni! Illetve vörösfülűek gyakran agresszívak (nem törvény szerű de gyakran előfordul) ami méginkább megmutatkozik,ha össze rakod őket náluk kisebb méretű teknősökkel,valószínűleg támadnák iszapokat.

kayaman
Tojás

Hozzászólás Szerző: kayaman » 2012.03.21. szer., 8:17

Értem. Most újítottam fel a kerti tavat, kicsit nagyobbítottam is, mert egyre több teki van, de ezek szerint iszapok maradnak terráriumban nyáron is. Az a baj, mivel abban meg viszonylag kevés a víz, ezért nappali és éjszakai hőmérséklet ingadozás a víz hőmérsékletét is erősen befolyásolja, ha kirakom a szabadba a terráriumot. Ráadásul hamar be is algásodik ha napfényre teszem :/
Anu írta:
kayaman írta:A teknősök közötti méret különbségek miatt nem lehet vagy a mély víz miatt?
Iszapok leginkább sekélyebb vizeket kedvelik,szóval ilyen max 30cm körüli víz mélység,ékszerek és tarajosok meg nagyonis jó úszók,tehát igényeik nem éppen egyformák,ezért sem nagyon illenek össze. De én inkább méret különbség miatt mondtam,hogy nem ajánlatos összerakni! Illetve vörösfülűek gyakran agresszívak (nem törvény szerű de gyakran előfordul) ami méginkább megmutatkozik,ha össze rakod őket náluk kisebb méretű teknősökkel,valószínűleg támadnák iszapokat.

Anangyalka
Tojás

Hozzászólás Szerző: Anangyalka » 2012.04.14. szomb., 21:31

Sziasztok,

ti már kivittétek a teknősöket a kerti tóba?
Még jövő hétre, éjszakára -2 fokot mondanak...

Köszi

A.

kayaman
Tojás

Hozzászólás Szerző: kayaman » 2012.04.23. hétf., 13:55

Én április elején már kivittem őket.
De persze függ attól, hogy milyen teknős és mekkora, milyen körülmények között volt télen, és mekkora a tó.
Anangyalka írta:Sziasztok,

ti már kivittétek a teknősöket a kerti tóba?
Még jövő hétre, éjszakára -2 fokot mondanak...

Köszi

A.

Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Eddie » 2012.05.04. pén., 21:38

Nekem kicsik a teknősök (tavaly tavasszal vettem őket) és idén viszem majd ki őket először - talán már holnap :D
150 l-es kis kerti tó - azért biztosan sokkal királyabb lesz.

Testudo hermanni
Tojás

Hozzászólás Szerző: Testudo hermanni » 2012.05.14. hétf., 14:58

hali lehetnek a tekik egész évben kinn? Úgy értem hogy a kifejlett égszertekik? Most készülök tavat csinálni. És szeretnék bele pár tekit. Úgy értem hogy nem hozom be őket a lakásba. Csak telelés idejére a pincébe.Mert pl. lerakom őket telelni oktoberben. és felhozom áprilisban. Ez igy jó?? Vagy kell egy akváriumos időszak??
Csili az én első görögtekim!

bauri
Tulajdonos
Tulajdonos

Hozzászólás Szerző: bauri » 2012.05.15. kedd, 12:07

ha így csinálod tökéletes lesz
Akik nem tudnak vezetni, mindig erősebben csapják be a kocsiajtót.

Testudo hermanni
Tojás

Hozzászólás Szerző: Testudo hermanni » 2012.05.15. kedd, 17:01

köszönöm!!! :D
Csili az én első görögtekim!

Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Első napok kint

Hozzászólás Szerző: Eddie » 2012.05.25. pén., 23:28

Hát lehet, hogy marhára élvezik a kint létet a tekik, de bő egy napja vannak kint, és csak titkosan jönnek fel levegőért, egyébként valahol lent vannak.
Gondolom azért egy két nap múlva csak fent maradnak - ha másért nem, hát napozni :wink:

Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Eddie » 2012.06.03. vas., 22:58

Sztem még kis (5-6cm) teknősöknél meg kell várni a kirakással a tényleg meleg időt. Kint voltak két hétig, de belassultak, ha enni kaptak alig ettek (kivettem őket) szóval bevittem őket két napra, kaja, napozás, majd a mai melegben raktam ki őket újra. Remélem egyszer majd megint engedik látni magukat, úszkálnak stb...

gusztika
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: gusztika » 2012.06.04. hétf., 6:49

Szia!
Két hét után,már ne rakjad be őket,többet ártasz vele,mint használ.
A kinti lelassulás,kevesebb táplálék bevitel,az a természetes.
Rakjad ki őket nyugodtan,ha a kinti hőmérséklettel együtt hűlnek,ill melegednek vissza,akkor nem lesz semmi bajuk.
Én is majdnem ezt csináltam az enyéimmel,az első két nap után(bár szárazföldiek),már egy hónapja kint vannak,köszönik szépen tök jól,ők sem zabálnak annyit,amit a terkóban ettek,meg volt olyan,hogy az első héten igen csak öt fokocska volt,hagytam kint őket,túlélték.
A lényeg,hogy ne kapkodd be őket,főleg már két hét kintlét után,mert ebből lehet csak igazán baj.

Eddie
Újszülött teknőc
Újszülött teknőc

Hozzászólás Szerző: Eddie » 2012.06.07. csüt., 22:56

Köszönöm - és biztosan igazad is van, csak rossz volt látni, hogy kb. semmit nem esznek a két hét alatt...
De igazad van - maradnak kint szeptemberig és kész
:D

gusztika
Fiatal teknős
Fiatal teknős

Hozzászólás Szerző: gusztika » 2012.06.08. pén., 10:51

Igen,így rontja el mindenki,én is kapkodtam be,ha kicsit rosszabb volt az idő,de nem kell.Kint olyanok,mint az időjárás,az nagyon jól beszabályozza őket,nem tudnák besokalni semmiből(általunk),mert hát én és szerintem még sok kezdő versenyző olyan,hogy tömi szerencsétleneket,csak nőjön meg minél hamarabb .Behozom a jól megszokott szobai terkóba vissza a kinti rossz időből és gyerünk,egyél tessék,látod milyen jó gazdi vagyok?A francot...akkor vagy jó,ha kint tartod,ha teheted,ha pedig nem akkor bent kell óvatosan bánni velük,mert a pokolba vezető út is a jóindulattal van kikövezve.
De amúgy nekem is sok időbe telt,mire ezt belátja az ember,hogy valóban mi is a jó,hogy kellen tartani őket,hogy valóban jó legyen nekik is.

christie
Tojás

Teki tóban

Hozzászólás Szerző: christie » 2012.06.24. vas., 12:29

Sziasztok!

Nincs sok tapasztalatom a teknős kerti tóban tartásával kapcsolatban. Van két sárgafülű ékszerteknősöm, 1 évesek múltak és kb 10 cm a páncélhosszuk. Szabad már őket kivinni, vagy inkább, ha nagyobbak lesznek? És ha kiviszem, akkor nem fognak elkóborolni?

robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

Re: Teki tóban

Hozzászólás Szerző: robee19 » 2012.06.24. vas., 15:45

christie írta:Sziasztok!

Nincs sok tapasztalatom a teknős kerti tóban tartásával kapcsolatban. Van két sárgafülű ékszerteknősöm, 1 évesek múltak és kb 10 cm a páncélhosszuk. Szabad már őket kivinni, vagy inkább, ha nagyobbak lesznek? És ha kiviszem, akkor nem fognak elkóborolni?
Ha nincs körbe kerítve a helyük, és nem figyelsz rájuk tuti lelépnek! Általában valami kis kerítéssel el szokták keríteni a helyüket, valamint ha sok a macska a környéken akkor én valami hálóval is lefedném. A galériában sok képet találsz a tapasztaltabb kollégák megoldásairól ;)

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Re: Teki tóban

Hozzászólás Szerző: Furtoske » 2012.06.24. vas., 15:56

christie írta:Sziasztok!

Szia!

Szerintem inkább jövőre tedd ki őket.
Addig ugyanis fel tudod készíteni a kerti tó környékét.
Ugyanis nem maradnak meg, nem kötődnek egy bizonyos vízhez.
Van, amikor hónapokig, akár évekig is megvannak, de egyszer (lehet, hogy már pár nap után) gondol egyet valamelyik, és elindul.
Egyáltalán nem biztos az sem, hogy vissza megy a tóhoz.
Lehet, hogy reggel elindul, délután már a 10. szomszéd kertjét szeli át.

Kell a tó köré egy 40-50 cm magas kerítés, ami enyhén a tó felé dől, és sehol sem férnek ki rajta.
A sarkokat "sapkával" kell lefedni (ha van sarok), mert ott is ki tudnak mászni.
Érdemes kívül, vagy belül cca. 50 cm magas apró szemű "tyúkketrec fonattal" megerősíteni.

A lánytekim felmászott az 50 cm magas frissen vágott sövényre, és a tetején napozott.
A fiútekim felmászott a sűrű borostyán bokorra, és úgy landolt a tóba, mikor egyszer kiszökött.

Amikor egyszer azt hittem, hogy most már "bomba-biztosra" megcsináltam a kerítést, nagy nyugalommal leültem a veranda lépcsőjére egy cigit elszívni. Még el sem szívtam a cigit, mikor már ott mászott felém az udvaron az egyik teki. Úgy hogy ne bízd el magad, aprólékosan meg kell nézni, nincs-e a szökésnek legkisebb lehetősége valahol, mert ezek ebben művészek. :)
És ha esetleg látod, hogy valamelyik próbálkozik, érdemes figyelni őket, mert sokat tanulhat az ember a kitartásból, a leleményességből, az ügyességből.
Kínai császári orvos, akinek életéről semmit, haláláról annyit tudunk, hogy a fenti megállapítása után felnégyelték!

Stanis
Tojás

Csíkos nyakú teknős

Hozzászólás Szerző: Stanis » 2012.07.10. kedd, 12:32

Sziasztok!

Tud-e valaki segíteni a következő problémában?

Egy csíkos nyakú teknőst, több másfajta teknőssel tartok együtt, nyáron kerti tóban, télen terráriumban. Ez a drága állatka szinte sosincs vízben. Most a tó mellett félig beásva magát egy kidőlt fa alá "pihen". Ha én nem rakom vízbe, magától sose megy be, nem is eszik szerintem hónapok óta. Mit tegyek?

Köszi.
Stanis

lion80
Tojás

erkélyre kitett akvárium megrepedt

Hozzászólás Szerző: lion80 » 2012.07.18. szer., 20:41

Sziasztok,

Hétfőn a 100cm hosszú és 70cm széles akvárium alján egy 28 cm-es repedés keletkezett (kép csatolva). Az akvárium 1 hónapja volt kint az erkélyen és a nap felőli része le volt takarva egy lepedővel és egy bútorlappal, így az akvárium kb fele felülről és oldalról árnyákolva volt. Arra a részre nem eshetett semmi, mivel a napozó átellenes végén van. A hőtágulásra tudok gondolni mint egyetlen lehetséges okra.

A repedés pont ott keletkezett ahol leginkább árnyékolva volt (takarta az erkély oldala plusz a lepedő is. A 4. emeleten lakom az erkély nyugati fekvésű szóval egész délután süti a nap.

Az akvárium 6mm vastag üvegből készült bő 10 éve. Ezek szerint ilyen vastag üveg sem bírja a kinti hőingadozást? Javítható a hiba vagy az egész alját ki kell cserélni? Van olyan megoldás ami biztosítja hogy az akvárium nem reped meg ha ismét kikerül az erkélyre?

Szerencsére van átmeneti szállásuk a tekiknek, most egy kerti tóban nyaralnak. :-)

Előre is köszi minden tanácsot!

Lion
Csatolmányok
repedes.jpg
akvarium az erkelyen.jpg
akvarium.jpg

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Hozzászólás Szerző: Furtoske » 2012.07.19. csüt., 10:18

Szia!

A repedést több külső tényező is befolyásolhatta, de gyanítom, hogy volt alatta valami pici dolog, ami esetleg magasabb volt. Elég egy pici dudor az asztal lapján, vagy akármi, annyi víznek van ám súlya rendesen .....
Azért egy ekkora akvárium biztonságosabb 8 mm-es üvegből. A sima ablaküveg 3-4 mm-es.

Elvileg javítható, és egy próbát megér. A ráfordított összeg nem nagy, viszont ha beválik, nem kell ezrekért szerezni egy új aksit.

Bele kell tenni egy a repedésnél legalább 10 cm-el nagyobb területet lefoglaló (legalább 6 mm - esetleg 8 mm vastag) üveglapot. Előtte vékonyan, és egyenletesen lekenni szilikonos akvárium-ragasztóval az üveglap egyik oldalát, majd a bekent oldalt alaposan lenyomni alsó üveglapra (persze csak annyira, nehogy ettől máshol tovább törjön, inkább picit mozgassad amennyire van hely, és lehetőség).
Amikor rányomod, látod, hogy mennyire egyenletesen oszlik el a ragasztó az üveglap alatt.

Fontos, hogy az oldalához is passzoljon, oda is kell egy kis ragasztó.
A kép alapján célszerű benyomni a sarokba, így mindkét oldalhoz is kötődik.

Nem kell (nem is biztos, hogy jót tesz neki) tűző napra kitenni, de legalább egy napig hagyjad száradni az erkélyen, utána töltsed fel vízzel.

Ha beválik, akkor se felejtsed el, hogy a továbbiakban soha sem szabad felemelni ezt az akváriumot, csak üresen, mert az a sarokrész könnyen kitörhet, vagy tovább törhet!

lion80
Tojás

akvárium repedés

Hozzászólás Szerző: lion80 » 2012.07.19. csüt., 22:23

Szia Furtoske!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Az alátámasztásra nem is gondoltam. Az erkélynek van lejtése, emiatt is csináltattam az asztal jobb oldali részét magasabbra 2,7 cm-el, de így sem teljesen vízszintes. Mástól hallottam hogy alá kell tenni polidoamot vagy valami más puha dolgot ami felveszi az egyenetlenségeket.

Az asztalap fele átázott (kb 18 órán keresztül kapta a nedvességet), de elég vastag (kb 5cm ragasztott furnél) ahhoz szerintem hogy bírja még.

Lion

Furtoske írta:Szia!

A repedést több külső tényező is befolyásolhatta, de gyanítom, hogy volt alatta valami pici dolog, ami esetleg magasabb volt. Elég egy pici dudor az asztal lapján, vagy akármi, annyi víznek van ám súlya rendesen .....
Azért egy ekkora akvárium biztonságosabb 8 mm-es üvegből. A sima ablaküveg 3-4 mm-es.

Elvileg javítható, és egy próbát megér. A ráfordított összeg nem nagy, viszont ha beválik, nem kell ezrekért szerezni egy új aksit.

Bele kell tenni egy a repedésnél legalább 10 cm-el nagyobb területet lefoglaló (legalább 6 mm - esetleg 8 mm vastag) üveglapot. Előtte vékonyan, és egyenletesen lekenni szilikonos akvárium-ragasztóval az üveglap egyik oldalát, majd a bekent oldalt alaposan lenyomni alsó üveglapra (persze csak annyira, nehogy ettől máshol tovább törjön, inkább picit mozgassad amennyire van hely, és lehetőség).
Amikor rányomod, látod, hogy mennyire egyenletesen oszlik el a ragasztó az üveglap alatt.

Fontos, hogy az oldalához is passzoljon, oda is kell egy kis ragasztó.
A kép alapján célszerű benyomni a sarokba, így mindkét oldalhoz is kötődik.

Nem kell (nem is biztos, hogy jót tesz neki) tűző napra kitenni, de legalább egy napig hagyjad száradni az erkélyen, utána töltsed fel vízzel.

Ha beválik, akkor se felejtsed el, hogy a továbbiakban soha sem szabad felemelni ezt az akváriumot, csak üresen, mert az a sarokrész könnyen kitörhet, vagy tovább törhet!

Gumikacsa
Tojás

Hozzászólás Szerző: Gumikacsa » 2012.07.23. hétf., 9:56

Tegnap végre sikerült befejeznem a 2 teki nyári lakját... Elég szerény lett és kicsike, de a célnak szerintem megfelel:
http://teknosforum.com/forum/album_pic.php?pic_id=1417
Videó is van a beköltözésről :D
http://www.youtube.com/watch?v=gBPaBV49 ... e=youtu.be

robee19
Tapasztalt teknős
Tapasztalt teknős

Hozzászólás Szerző: robee19 » 2012.07.23. hétf., 18:27

Gumikacsa írta:Tegnap végre sikerült befejeznem a 2 teki nyári lakját... Elég szerény lett és kicsike, de a célnak szerintem megfelel:
Megengedsz két jótanácsot? :D
Az első, hogy nem fáj ám mikor megharap, ne dobd el :D :D :D
A második hogy ne adj nekik szárított rákot, mégcsak csemegének sem. Nem tudom a pontos okát, de az én sárgafülűmnek leállt a veseműködése, emiatt pusztult el, és a kishalon kívül ő is csak ezt ette. Pedig énis csak nasinak adtam. Nem mondom hogy emiatt volt, de ki tudja. Azóta a vörösfülűmnek ami ép és egészséges megszünt a nasi.

Gumikacsa
Tojás

Hozzászólás Szerző: Gumikacsa » 2012.07.23. hétf., 19:41

robee19 írta: Megengedsz két jótanácsot? :D
Az első, hogy nem fáj ám mikor megharap, ne dobd el :D :D :D
A második hogy ne adj nekik szárított rákot, mégcsak csemegének sem. Nem tudom a pontos okát, de az én sárgafülűmnek leállt a veseműködése, emiatt pusztult el, és a kishalon kívül ő is csak ezt ette. Pedig énis csak nasinak adtam. Nem mondom hogy emiatt volt, de ki tudja. Azóta a vörösfülűmnek ami ép és egészséges megszünt a nasi.
A videón drasztikusnak látszódhat, de nem lett azért eldobva, ráadásul puha földre tettem :-) Meg még nem harapott csak jóval kisebb korában, mondjuk most már elég ijesztő hangja van ahogy összecsattan a szája.
A másodikat köszi, figyelni fogok rá, mondjuk eddig is csak nagyon keveset kaptak, apróhalon élnek... (illetve hínárt szoktak még kapni)

lion80
Tojás

Tekik a kerti tóban

Hozzászólás Szerző: lion80 » 2012.07.23. hétf., 22:01

Pár képet én is közzéteszek hol nyaral a 3 "fenevad" :-) Reméljük jövőre is mehetnek ebbe a szuper kis kerti tóba. :-)

itt meg 2 video:

http://www.youtube.com/watch?v=hrGyWUizKKk

http://www.youtube.com/watch?v=ReXC_9PU2Fw
Csatolmányok
Tekik a kerti toban-036_resize_resize.JPG
Tekik a kerti toban-029_resize.JPG
Tekik a kerti toban-029_resize.JPG (44.27 KiB) Megtekintve 30385 alkalommal.
Tekik a kerti toban-026_resize.JPG

lion80
Tojás

Hozzászólás Szerző: lion80 » 2012.07.23. hétf., 22:35

Szia,

Pofás kis kerti lak. :-)

Én az árnyékot hiányolom csak a képről. Egy ilyen kicsi kád vize hamar felmelegszik (és hamar lehül). Kánikulában lesz vagy 34 fokos és a tekik még csak el sem tudnak bújni. Sztem vmi árnyékolás kellen a víz fölé.

Amúgy szépen megcsináltad!

Gumikacsa írta:Tegnap végre sikerült befejeznem a 2 teki nyári lakját... Elég szerény lett és kicsike, de a célnak szerintem megfelel:

Gumikacsa
Tojás

Hozzászólás Szerző: Gumikacsa » 2012.07.23. hétf., 22:56

lion80 írta:Szia,

Pofás kis kerti lak. :-)

Én az árnyékot hiányolom csak a képről. Egy ilyen kicsi kád vize hamar felmelegszik (és hamar lehül). Kánikulában lesz vagy 34 fokos és a tekik még csak el sem tudnak bújni. Sztem vmi árnyékolás kellen a víz fölé.

Amúgy szépen megcsináltad!
Köszi! :) Szerencsére sikerült olyan helyet találni a laknak, ahol csak délután süt a nap, és ilyenkor is főleg a szárazulatra, a kistavat szinte végig árnyékolja egy szederfa meg pár tuja. (délelőtt max. ilyen szórt fény jut oda, de a tekik már azt is kihasználták ma :) )

tekitenyészto
Tojás

mitől nem algásodna a kerti tavunk?

Hozzászólás Szerző: tekitenyészto » 2012.07.25. szer., 11:40

hello :-D azt szeretném kérdezni h mitől nem algásodna be a kerti tó?
minden féle teknőst örökbefogadok

Furtoske
Veterán teknős
Veterán teknős

Re: mitől nem algásodna a kerti tavunk?

Hozzászólás Szerző: Furtoske » 2012.07.25. szer., 23:14

tekitenyészto írta:hello :-D azt szeretném kérdezni h mitől nem algásodna be a kerti tó?
Sok-sok vízi növénytől. Ültetett és úszó növény vegyesen.
Nekem 3 éve nincs semmi technika a vízben.
Még ebben a kánikulában is tisztán lehetett látni az 50 cm-es vízben az alján az apró köveket is.
A mélyebb részeknél csak azért nem, mert ott tele van hínárral. :)

Úszó növénynek ajánlom a vízi salátát, és a vízi tököt.
Nagyon ajánlom, hogy tegyél bele pár tő Mocsári Nőszirmot úgy 30-40 cm mélyre ültetve. Eszméletlen hatalmas gyökérzete van, és szaporodik rendesen, ha jól érzi magát.
Meg még találsz a neten nagyon sok vízi növényt, amiből válogathatsz.

Egy kerti tó nem úszómedence feszített víztükörrel.
Akkor a legjobb, ha a növényektől alig látod a vizet. Akkor biztos, hogy kristály tiszta, és a halak is nagyon jól érezhetik magukat.

BUTTON_POST_REPLY